Palīdzēsim piecus mēnešus vecajai Adelīnai dzīvot un elpot ārpus slimnīcas telpām

0 Komentāru
Palīdzēsim piecus mēnešus vecajai Adelīnai dzīvot un elpot ārpus slimnīcas telpām
FOTO: Flickr

Adelīna ir 5 mēnešus veca meitenīte, kura ne reizi nav bijusi ārpus slimnīcas telpām. Jau kopš pirmās dienas meitenīte cīnās par savu dzīvību – tikai dažas stundas pēc piedzimšanas viņa pārcieta smagu operāciju.

Lai meitene varētu dzīvot, ir nepieciešams dārgs medicīnisks aprīkojums, kas pieejams tikai Rīgas robežās vai klīnikā. Ģimenes mājas ir Vidzemē, un Adelīna tur nevar doties, kamēr nav iegādāts viss nepieciešamais viņas dzīvībai.

Tam vajadzīgi 10 000 eiro, kuru vecākiem nav.

”Adelīna… Ilgi plānots un ļoti gaidīts bērniņš. Kā jau visi topošie vecāki, no paša grūtniecības sākuma mēs sapņojām un domājām par gaidāmo mazuli: kā tas būs, kas viņa piedzims, kāda izskatīsies, kā augs. Bijām neticami laimīgi. Trešajā grūtniecības mēnesī ārstiem sāka parādīties pirmās bažas par bērniņa veselību. Mēs spītīgi turējāmies pretī, ticējām un cerējām, ka viss būs kārtībā… Diemžēl mūsu cerības drīz vien izplēnēja. Tuvojoties septītajam grūtniecības mēnesim, gan ārstu, gan mūsu satraukums pieauga, viss kļuva ļoti nopietni. Jautājumu mums bija daudz vairāk nekā atbilžu. Nezinājām, ko darīt… Adelīna piedzima gandrīz divus mēnešus pirms paredzētā laika. Dzemdības bija neaprakstāmi smagas – ne vien fiziski, bet arī garīgi. Jau no pašiem pirmajiem elpas vilcieniem mūsu meitiņai bija jācīnās par savu dzīvību. Ārsti bija noskaņoti ļoti skeptiski. Tomēr Adelīna izrādījās stipra. Pirmajās dzīves stundās mūs mazulītei veica smagu un sarežģītu operāciju. Tā bija veiksmīga, un mūsu kopīgā cīņa par Adelīnas dzīvi turpinās,” stāsta mazās meitenītes vecāki.

Neilgi pēc operācijas tika apstiprināta versija, kam mēs negribējām un nevarējām noticēt. Adelīnai diagnosticēja iedzimtu ģenētisku saslimšanu ar daudz un nopietnām pataloģijām. Šīs saslimšanas riskam ir pakļauts viens bērniņš no 3500.

”Adelīna jau ir izturējusi divas ļoti smagas operācijas un neskaitāmas mazas ķirurģiskas iejaukšanās tik tālu, lai mēs varētu cerēt, ka viņa kādreiz uzsāks arī pilnvērtīgas skolas gaitas. Mums priekšā vēl ir daudz dažādu operāciju un šķēršļu. Esam apņēmības pilni tos visus pārvarēt. Nākotnē raugāmies ar spēku, cerību un ticību. Pašlaik mums ir jau gandrīz pieci mēneši. Adelīna ne reizi nav pametusi slimnīcas telpas, viņa nekad nav elpojusi ārpus palātām vai procedūru telpām. Diemžēl viss medicīniskais aprīkojums, kas vajadzīgs Adelīnas izdzīvošanai, bez maksas pieejams tikai klīnikās vai Rīgā. Lai meitiņa varētu aizbraukt mājās pie mums un brāļa, lai uzkrātu spēkus nākamajām operācijām, nepieciešams pašiem iegādāties šo aprīkojumu. Viss vajadzīgais maksā 10 000 eiro. Mums šādu līdzekļu nav, tāpēc vēršamies pie Jums,” norāda Adelīnas vecāki.

Tālruņi ziedojumiem: 90006881 (maksa par zvanu — 1.42 EUR) un 90006771 (maksa par zvanu — 7.11 EUR).

Jūs varat palīdzēt mazajai arī ziedojot jebkādu summu uz zemāk norādītajiem kontiem, ierakstot maksājuma mērķī: ”Veselības fonds: Adelīna Bogdāne”.
Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība Latvijas Labdaru Asociācija Labdaris.lv
Reg. Nr: 40008173130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1- 1011, Rīga, LV-1050
-SWEDBANK- Swift: HABALV22
LV43HABA0551037990069
-CITADELE- Swift: PARXLV22
LV79PARX0016130480002

0 Komentāru