Pagarina “Liepājas metalurga” mantas pārdošanas termiņu

Komentāri

Kārtējo reizi nav izdevies noslēgt maksātnespējīgā uzņēmuma ”KVV Liepājas metalurgs” mantas pārdošanas darījumu. Uzņēmuma maksātnespējas administratora preses pārstāvis Dzintars Hmieļevskis LNT Ziņām atklāj, ka darījuma noslēgšanas termiņš pagarināts līdz gada beigām.

Sākotnēji bija paredzēts, ka šodien tiks noslēgts pārdošanas darījums un atklāts arī pircēja vārds. Tomēr potenciālais uzņēmuma pircējs izteicis vēlēšanos veikt uzņēmuma elektrotēraudkausēšanas krāsns testēšanu. Maksātnespējas administratora pārstāvis atklāj, ka ar minēto pārbaudi saistītos izdevumus apmaksās potenciālais pircējs.

Dzintars Hmieļevskis
“KVV Liepājas metalurgs” maksātnespējas administratora preses pārstāvis

Sagaidāms, ka process noslēgsies gada beigās un tad arī mēs varēsim runāt par galīgo dokumentu parakstīšanas datumu. Pirms pēdējais paraksts uz visiem dokumentiem nav uzlikts, mēs šobrīd negribētu komentēt, kurš ir potenciālais investors, kurš ir gatavs iegādāties uzņēmumu “KVV Liepājas Metalurgs”, līdz ar to sīkākas detaļas par šo te darījumi mēs nekomentēsim.’’

Atgādinām, ka iespējamie bankrotējušā “Liepājas metalurga” mantas pircēji “K-1 Liepaja Metallurgical Plant” pagājušajā nedēļā palielināja uzņēmuma pamatkapitālu no 35 000 eiro līdz 7,5 miljoniem eiro. Uzņēmuma vienīgais valdes loceklis ir Izraēlas pilsonis Igors Šamiss, kurš metalurgu vēlējās pirkt jau pirms trim gadiem. Toreiz par ražotni piedāvāja 120 miljonus eiro, kas bija par 13 miljoniem vairāk nekā solīja uzvarējusī Ukrainas “KVV Grupa”.

Toreiz ukraiņu piedāvātie samaksas modeļi šķita pievilcīgāki. Vēlāk “KVV Grupas” centieni atjaunot “Liepājas metalurga” darbību cieta neveiksmi, un pērn septembrī tiesa atzina uzņēmumu par maksātnespējīgu.

Lasi vēl