Pagājušajā nedēļā 6% konstatēts Covid-19 Indijas variants

0 Komentāru
Pagājušajā nedēļā 6% konstatēts Covid-19 Indijas variants
SIPA / SCANPIX

Pagājušajā nedēļā 26 cilvēkiem jeb 6% no sekvencētajiem paraugiem konstatēts Covid-19 slimību izraisošā vīrusa Indijas jeb “delta” variants, valdības sēdē informēja Nacionālās references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins.

Viņš stāstīja, ka pagājušajā nedēļā sekvencēts 441 paraugs un 89% gadījumos atklāts Lielbritānijas jeb “alfa” paveids. Tāpat pagājušajā nedēļā atklāti arī astoņi vīrusa Ēģiptes paveida gadījumi, viens Brazīlijas paveida jeb “gamma” gadījums un viens ASV jeb “lota” gadījums.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs uzsvēra, ka “delta” vīrusa paveids izplatības ziņā ir stiprāks un laika gaitā tas kļūs par dominējošo, tāpēc vajadzētu turpināt vakcināciju, kas ir efektīva arī pret “delta” vīrusu.

Epidemiologs brīdināja, ka līdzīga situācija pirms diviem mēnešiem bijusi arī Lielbritānijā, kad tur “delta” paveida īpatsvars bija vien 5%, bet tagad Lielbritānijā saslimstība ar “delta” paveidu ir otra augstākā aiz Indijas celma. Nākamās valstis, kur “delta” paveids ir visvairāk izplatīts, ir Krievija, Singapūra, Taizeme, Indonēzija, Bangladeša, Austrālija, Kenija, Portugāle un citas valstis.

Pagājušajā nedēļā vidēji dienā veikti 9691 tests, savukārt brīvdienās – 4091 tests. Pirms pasākumiem veikts arī 181 antigēnu tests, sacīja Ņikišins.

0 Komentāru