Pagājušajā gadā noziedzības līmenis Latvijā palielinājies par 1,9%

Komentāri
Pagājušajā gadā noziedzības līmenis Latvijā palielinājies par 1,9%
FOTO: LETA

Ēriks Kalnmeiers šodien prokuroru sanāksmē bija spiests atzīt, ka pagājušajā gadā noziedzības līmenis Latvijā nedaudz paaugstinājies. Viņš uzsvēra, ka īpaša uzmanība jāpievērš tieši ekonomiskajiem noziegumiem, jo joprojām trūkst resursu to izmeklēšanai.

Pagājušajā gadā par 1,9% jeb 916 gadījumiem palielinājies Latvijā fiksēto noziegumu skaits. Tomēr šāds pieaugums kopumā vērtējams kā neliels un samērīgs, jo vairākus gadus pirms tam noziedzības līmenis krities. Tā, savā uzrunā prokuroru gada sanāksmē norādīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Tikmēr premjerministre Laimdota Straujuma aicināja vairāk uzmanības pievērst tieši ekonomisko noziegumu izmeklēšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers gan aizrādīja, ka joprojām trūkst reāla atbalsta šādu noziegumu izmeklēšanai, piemēram, papildu štata vietas Finanšu policijai valdība šogad atteikusies piešķirt.

Kalnmeiers uzsvēra, ka ieguldījumi šādu noziegumu izmeklēšanā atmaksātos. Piemēram, pagājušogad iesaldēti 80 miljoni noziedzīgi iegūtu līdzekļu, kas ir piecreiz vairāk nekā gadu iepriekš, bet lielākajā atklātajā naudas atmazgāšanas shēmā bijuši 660 dalībnieki.

Lasi vēl