Komentāri

Daudzās Latvijas skolās šodien valdīja saspringta gaisotne – bija jākārto eksāmens fizikā, ķīmijā un dabaszinībās. Tomēr atšķirībā no citām reizēm šoreiz skolēni to darīja brīvprātīgi, īpaša pilotprojekta ietvaros. Ja skolēniem vērtējums nepatiks, tas sekmju izrakstā neparādīsies. Tomēr pat īpaši mācīti skolēni atzīst, ka pārbaudījums bijis smags.

Pilotprojektam skolas varēja pieteikties brīvprātīgi, un tā rezultātā 76 mācību iestādes izvēlējās izmēģināt spēkus fizikas eksāmenā, 58 ķīmijā un 19 – dabaszinībās. Valsts izglītības satura centrā skaidro, ka pilotprojekta eksāmens gan saturiski, gan strukturāli atšķirsies no centralizētā eksāmena ķīmijā vai fizikā, un galvenais mērķis ir izpētīt, cik spējīgi šajās zināšanās ir skolēni.

Diāna Āboltiņa, VISC preses pārstāve:

Rezultāti būs zināmi 9. maijā, un skolēni varēs pēc brīvas izvēles izvēlēties, vai rezultātu iekļaut sekmju izrakstā, vai nē.

Viena no skolām, kurā audzēkņi šodien kārtoja eksāmenu, ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. Lai gan šī mācību iestāde slavena ar padziļinātu eksakto zinību virzienu, pat šīs skolas audzēkņiem teju trīs stundu garajā eksāmenā nācās nopūlēties ne pa jokam. Vai eksāmens būs pa spēkam parasto skolu skolēniem – šis jautājums nodarbinājis arī 1. ģimnāzijas skolēnus.

Foto

 

Telma Terēza Lediņa, 12. klases skolniece:

Par to es stipri šaubos. Esmu domājusi par to pēdējā laikā. Mūsu skolā mācāmies ķīmiju padziļināti, un pat tas ir grūti. Skolās, kur ķīmija ir reizi nedēļā, šaubos, vai cilvēki varētu to uzrakstīt.

Jānis Birzulis, 12. klases skolnieks:

Bija 30 jautājumi pirmajā daļā, kas bija uz stundu. Bija 7 ļoti gari uzdevumi otrajā daļā, kas prasīja diezgan lielu piepūli. Kopumā gan (eksāmens) vērtējams atzinīgi.

Līdzīgu brīvprātīgo eksāmenu dabaszinībās, ķīmijā un fizikā paredzēts veikt arī nākamgad. Izvērtējot abu gadu rezultātus, tiks lemts, vai šajos mācību priekšmetos ieviest obligāto eksāmenu. Pirms pāris gadiem valdības partijas vienojās, ka obligāts eksāmens būtu nepieciešams, lai stiprinātu skolēnu zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos. Izglītības eksperti gan šo ideju kritizējuši, norādot, – lai uzlabotu zināšanas, jāmaina mācību process, nevis jāievieš eksāmeni.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl