Padomju laika sērijveida dzīvokļi ir liels risks hipotekārā kredīta ņēmējiem

Būvniecības nozari uzraugošā Ekonomikas ministrija (EM) pauž bažas par padomju laikā būvēto sērijveida daudzdzīvokļu namu nesošo konstrukciju un paneļus savienojošo elementu stiprību, – vēsta LNT TOP10.

Atpakaļ uz rakstu

42 komentāri

 • Andrejs Treikals

  Andrejs Treikals

  Vai tiem sērijveida dzīvokļu īpašniekiem, kuriem nav kredītu, nepastāv risks palikt bez dzīvokļa, ja pieņem lēmumu nojaukt māju?
 • Sintija Rudzāja

  Sintija Rudzāja

  mums panelis bruk kopa no iekšpuses. 5 caurumi. Zvanīju apsaimniekotājam lai informētu par tādu lietu , viņi arbild " iepūtiet putas " .....
 • Kriss Satto

  Kriss Satto

  Tos graustus sen vajadzēja no viena gala jaukt nost un celt vietā modernākas daudzīvokļu mājas piedodot Latvijas arhitektūras seju un krāsu jaunai ainavai un mobilitātej...iekļaujot iespējas visām sociālajām grupām, sākot no invalīdiem un beidzot ar pensionāriem un smēķētājiem..veidojot modernus un eiropeiskus kompleksus piemērotus visām sadzīves situācijām ar tālredzīgu infrastruktūras urbanizācijas absorbāciju..
 • Pēteris Eihenbaums
 • Anda Purviņa

  Anda Purviņa

  Rīga ir pārapdzīvota.Lai mazāk lien Rīgā dzīvot bet ja grib Rīgā tad risku uzņemas paši,jo mājas tiešāms sabruks,nekas nav mūžīgs bet latvijā īpaši viss brūk jau tikko uzbūvēts.Pārāk zaglīga tā valstele
 • Kristīne Verdiana

  Kristīne Verdiana

  PSRS laikā būvētās mājas, noteikti nodzīvos ilgāk par jaunuzceltajām. Vienīgi, ja katrs idiots nelauztu tās sienas.
  • @janisnezinamais

   @janisnezinamais

   Kas liek tā domāt? Jā, labi uzturēta Staļina vēl stāvēs ilgi, bet slikti uzturētās Staļina laika mājas jau tagad drūp nost un pelē. Bet par tādām riktīgām PSRS laika paneļniecēm - kas tur labāks? Vairums mājas nav jēdzīgi uzturētas, celtas ir uz ātro, nekādam ilgmūžam nemaz nebija paredzētas.
   Man vecvecāki arī dzīvo purčika deviņstāvēnē… Tur taču visas sienas, grīdas, pārsegumi jau no uzbūvēšanas brīža ir šķībi un greizi. Kā būvē, tā tā māja arī stāvēs...
 • Linards Intenbergs

  Linards Intenbergs

  Cenas gana labas, Cēsis vispār kā kūrorts, darbu tik pagrūtāk atrast
 • Vecais celtnieks

  Vecais celtnieks

  Neko nepareizu jau nepasaka - visam ir savs laiks. Cilvēkiem vienkārši to ir jāsaprot, ka padomju mājām pienāks laiks, kad viņas sāks brukt. Cik krievu ciņās redzēts, viņi to ir apjautuši un ir valsts programma, kur tiek celtas jaunas mājas un cilvēki bez maksas pārcelti uz jaunām. Skaidrs, ka pie mums tādu līdzekļu nav. Tāpēc vismaz valstij vajadzētu skaidrot, ka pirms ņemt kredītu uz 30 gadiem - padomāt vai tiešām tā māja tik ilgi pastāvēs. Lai nav par būvgružu kaudzi vēl 20 gadus jāmaksā milzīgs kredīts.
 • Laura Pūdriķe

  Laura Pūdriķe

  Padomju laika mājas ilgāk kalpos nekā jaunās. Vismaz sienas nav plānas un nav jādzird kā kaimiņš nokārtojas. Jaunajām mājām ir tādas cenas ka atļauties var tikai bagātie tādās dzīvot. Zinu pat piemēru Gaiļezera jaunajās mājās. Blakus smirdīgs dīķis. Pilns ar visādiem kukaiņiem. Augšējie stāvi vispār bij nosēti ar tiem kukaiņiem. Tad stādaties priekšā. Tad labāk uz ielas dzīvot nevis tādos perēkļos.
 • Aelita Nashs

  Aelita Nashs

  Redzēju ka cēla.privāt mājas Ozolniekos.no skaidu plāksnēm. Vienā vasara bija gatavas ap 30majām🤣👌

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!