Padomi, kā pasargāt sejas ādu ziemā

Komentāri
Padomi, kā pasargāt sejas ādu ziemā
FOTO: LETA

Ziema ir gadalaiks, kad jāsargā sava veselība, jāģērbjas silti, bet īpaši liela vērība jāpievērš sejas ādai, jo tā ir ķermeņa daļa, kas visvairāk cieš aukstā gaisa dēļ, tādējādi sejas āda zaudē mitrumu un barojošās vielas. Sekas – āda kļūst sausa un sāk lobīties. Piedāvājam dažus vērtīgus padomus, kā pasargāt sejas ādu aukstajā gadalaikā.

Sejas āda

Eksperti norāda, ka sejas āda, kam ziemā netiek pievērsta papildu uzmanība un rūpes, izskatās līdz pat pieciem gadiem vecāka, nekā tā ir patiesībā.

Ziemas sezonā āda jāsargā, izmantojot īpašus, ziemas sezonai paredzētus sejas krēmus, kas pasargā ādu no vēja un sala. Jāatceras, ka ziemā mitrinošie krēmi jālieto uz nakti, bet barojošie no rīta. No rīta barojošais krēms jāuzklāj vismaz stundu pirms došanās ārā, lai ādu neapsaldētu.

Arī dekoratīvā kosmētika (tonālie vai BB krēmi) var kalpot kā papildu aizsarglīdzeklis, tomēr jāatceras, ka nav ieteicami tādi ādas kopšanas līdzekļi, kuri satur alkoholu, jo tie sausina ādu.

Lūpas

Īpaša aizsardzība nepieciešama arī mūsu lūpām – salā un aukstajā vējā tās kļūst sausas un sāk plaisāt. Visvienkāršākais un lētākais lūpu aizsargāšanas veids, protams, ir higiēniskā lūpu krāsa.

Tā jāuzklāj ik pēc divām stundām, tāpat atceramies, ka lūpas aukstumā labāk neaplaizīt, jo samitrinātas lūpas ļoti ātri aprauj vējš.

Un vēl atceramies!

Ziemas sezonā nepieciešams lietot daudz šķidruma un papildus uzņemt A,E un C vitamīnu, savukārt uztura bagātinātāji palīdzēs saglabāt ķermeņa ādu skaistu arī ziemā.

Lasi vēl