Pabriks: Baltkrievijas un Krievijas integrācija samazina Latvijas spējas ātri reaģēt uz potenciālo apdraudējumu

5 komentāri

Baltkrievijas integrācija Krievijas sastāvā samazina Latvijas spējas ātri reaģēt uz potenciālo apdraudējumu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Politiķis pauda, ka Baltkrievijas un Krievijas arvien ciešāka integrācija ir ļoti nopietna problēma, ar ko Latvija rēķinājusies jau ilgstoši un par ko brīdinājusi sabiedrotos.

“Baltkrievija beidz eksistēt kā neatkarīga valsts, militārajā jomā vispirms. Mums tas nozīmē, ka mūsu spējas reaģēt uz potenciālo apdraudējumu būs daudz mazākas, jo visa teritorija būs integrēta zem vienas komandstruktūras,” sacīja ministrs.

Pabriks akcentēja, ka minētais apstāklis skar ne vien Krievijai un Baltkrievijai tuvās Eiropas Savienības un NATO valstis, bet arī Ukrainu, jo pēc Baltkrievijas integrācijas Krievijā tā būs aptverta no trīs pusēm, parādoties daudz plašākām robežām ar potenciālo vai esošo pretinieku.

Aizsardzības ministrs akcentēja, ka resoram ir jābūt gatavam dažādiem izaicinājumiem, un militārās mācības ir viens no sagatavošanās elementiem. Pabriks mudināja pierasts mācībām, jo tās jau arī līdz šim tikušas izvērstas dažādās vietās un pilsētās.

“Armijai nav jāaizstāv poligoni, tai ir jāprot aizstāvēt pilsētas un cilvēkus. Mācāmies pareizi reaģēt uz hibrīddraudiem, ja, piemēram, pilsētvidē integrējas “zaļie cilvēciņi”,” stāstīja politiķis.

Pabriks pastāstīja, ka uz sarunu ar Zemessardzes komandieri tika uzaicināta sieviete, kura parādījās video internetā saistībā ar bērna nobīšanos mācību laikā Rīgā. Pabriks secinājis, ka sieviete ir Latvijas patriote, kuras nokļūšanu minētajā situācijā izmanto kāds svešs cilvēks.

Tāpēc ministrs aicina sociālo tīklu platformās nedalīties ar šo video. Pabriks pastāstīja, ka ministrija grib palīdzēt sievieti iespējami ātri “pazust no soctīkliem”, ar to saprotot video dzēšanu.

Kā ziņots, Nacionālie bruņotie spēki (NBS) nepieciešamības gadījumā ir gatavi sniegt palīdzību bērnam, kurš aizvadītajā nedēļas nogalē tika pamatīgi nobiedēts mācību šaušanā, kas Rīgas centrā notika mācību “Namejs 2021” laikā.

Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis ticies ar sievieti, kura redzama video no NBS militāro mācību “Namejs 2021” aktīvās fāzes Rīgā, kas informatīvajā telpā izraisījis plašu rezonansi un diskusijas ne tikai Latvijas, bet arī Krievijas plašsaziņas līdzekļos, aģentūru LETA informēja NBS komandiera preses virsniece Sandra Brāle.

5 komentāri