Pabeigta Ķemeru ūdenstorņa pārbūve

1 komentārs
Pabeigta Ķemeru ūdenstorņa pārbūve
ARTIS VEIGURS

Jūrmalā pabeigta 91 gadus senā Ķemeru ūdenstorņa pārbūve – tornis atjaunots tā vēsturiskajā veidolā, 42 metru augstumā ierīkota skatu platforma, informēja Jūrmalas pilsētas dome Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Leite.

Līdz pavasarim ūdenstornī tiks iekārtota pastāvīgā ekspozīcija par Ķemeru kūrorta vēsturi. Ūdenstornis un 20 hektāru plašais atjaunotais Ķemeru kultūrvēsturiskais parks apmeklētājiem atvērsies nākamā gada pavasarī.

Leite atgādināja, ka Ķemeru ūdenstornis ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un vienīgais ūdenstornis Latvijā, kurā saglabāta tā pamatfunkcija – ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšana – un kurš darbosies kā publiski pieejams skatu tornis.

Būvdarbi tornī ir pabeigti, patlaban torņa ekspozīcijas iekārtošana, ko plānots pabeigt nākamā gada pavasarī. Ūdenstorņa pirmajā stāvā tiks izveidots tūrisma informācijas punkts, otrajā stāvā būs ekspozīcija par Ķemeru kūrorta vēsturi, savukārt trešajā stāvā un uz torņa jumta ir ierīkotas skatu platformas.

Jau vēstīts, ka Ķemeros kopš pagājušā gada nogales notiek vērienīgi vēsturiskā parka atjaunošanas darbi. Vēsturiskajā veidolā tiek rekonstruēti 12 tiltiņi pār Vēršupīti. Patlaban 11 tiltiem ir pabeigti galvenie būvkonstrukciju izbūves darbi, tiek restaurētas tiltu margas un notiek sagatavošanas darbi tiltu segumu izbūvei. Notiek rotondas uz “Mīlestības saliņas” restaurācija – tiek veikti bojāto konstrukciju pastiprināšanas un atjaunošanas darbi, pamatu hidroizolācijas ierīkošana un fasādes attīrīšana.

Aplūko Natālijas Valdnieces sižetu, kā izskatās atjaunotais Ķemeru ūdenstornis.

Arī paviljona pie sēravota “Ķirzaciņa” atjaunošana jau gandrīz ir pabeigta, vēl atlikuši jumta seguma izbūves darbi. Drīzumā plānots uzsākt arī pieminekļa Ķemeru kūrorta dibinātājiem un direktoriem atjaunošanu. Ķemeru parka partera daļā sastādīti vairāk kā 5000 košu rožu un hortenziju stādu, kā arī vairāk kā 19 000 ziemciešu.

Iecerēts arī tīrīt un padziļināt Vēršupītes gultni, nostiprināt upītes krastus.

Tāpat ir pabeigta skvēra “Tautu deja” atjaunošana. Visā parka teritorijā notiek aktīva celiņu konstruktīvo kārtu izbūve, kā arī tiek izbūvēti inženierkomunikāciju tīkli. Līdztekus Ķemeru parka atjaunošanai notiek arī apkārtējo ielu sakārtošana – pie Ķemeru ūdenstorņa izbūvēta autostāvvieta un tiek pārbūvēta Gleznotāja Miervalža Ķemera gatve, gar ielas malām izbūvējot autostāvvietas, notiek Katedrāles ielas un Tukuma ielas posma atjaunošana.

Ķemeru attīstībai Jūrmalas pilsētas pašvaldība ir piesaistījusi līdzekļus trīs dažādos Eiropas Reģionālas attīstības fonda (ERAF) projektos. Projektu kopējās izmaksas ir 12,25 miljoni eiro, no tām ERAF līdzfinansējums – 7,63 miljoni eiro. Ķemeru vēsturiskā parka atjaunošanas būvprojektu izstrādāja “Livland Group”, bet parka atjaunošanas darbus veic pilnsabiedrība “RERE BMV”.