Paaugstinātas drošības apstākļos Rīgas lidostā tehnisku problēmu dēļ atgriezies “airBaltic” reiss Rīga-Helsinki

4 komentāri
Paaugstinātas drošības apstākļos Rīgas lidostā tehnisku problēmu dēļ atgriezies “airBaltic” reiss Rīga-Helsinki
PAULA ČURKSTE, LETA

Nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” reiss Rīga-Helsinki (BT301) tehnisku problēmu dēļ šodien atgriezās Rīgas lidostā, aģentūrai LETA apstiprināja VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” pārstāve Laura Karnīte.

Lidosta saņēmusi informāciju, ka lidmašīnai ir tehniskas problēmas, un tā atbilstoši drošības prasībām sagaidīta paaugstinātas drošības apstākļos.

Lidmašīna no lidostas “Rīga” izlidoja plkst. 14.55.  Informācija mājaslapā “Flightradar” liecina, ka lidmašīna mazāk nekā pusstundu pēc pacelšanās virs Igaunijas teritorijas strauji samazināja lidojuma augstumu un pagriezās atpakaļceļam uz Rīgu.

Viņa skaidroja, ka lidojuma laikā apkalpe ziņoja par nepietiekama spiediena indikāciju, un lidojuma kapteinis atbilstoši visām standarta procedūrām lēma atgriezties Rīgā drošā lidojuma augstumā, ņemot vērā, ka drošība ir “airBaltic” nozīmīgākā prioritāte.

Pēc lidmašīnas nomaiņas BT305 atkārtoti izlidos uz Helsinkiem.

Jau vēstīts, ka arī pagājušajā nedēļā “airBaltic” lidmašīnai radās tehniskas problēmas. Lidojums no Rīgas uz Malagu 12. februārī viena dzinēja izslēgšanās dēļ tika novirzīts uz Bordo, Franciju.

Lidojuma BT677 laikā lidmašīnas kapteinis ziņojis, ka izslēdzies viens no dzinējiem. Atbilstoši visām standarta procedūrām, lidojums tika novirzīts un tas droši piezemējās Bordo.

Lai pasažierus nogādātu uz un no Malagas ar iespējami mazāku kavēšanos no Rīgas tiek organizēts īpašs pārtransportēšanas reiss.

4 komentāri