Pa pastu sūtīt medikamentus no trešajām valstīm vairs nedrīkst, atgādina PVD

0 Komentāru
Pa pastu sūtīt medikamentus no trešajām valstīm vairs nedrīkst, atgādina PVD
FOTO: LETA

Jau trīs mēnešus ir spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas aizliedz privātpersonām no trešajām valstīm ievest narkotiskos analgētiķus, jaunās psihoaktīvās vielas un aktīvās vielas, kā arī saņemt iepriekš minētās preces un arī citas zāles pa pastu no trešajām valstīm.

Joprojām privātpersonas personiskai lietošanai var ievest zāles no trešajām valstīm, ja zāles ir oriģinālajā iepakojumā, to daudzums ir ekvivalents sešu mēnešu lietošanai, uz zāļu iepakojuma ir skaidri identificējams zāļu ražotājs un ražotājvalsts, un zāļu iegādi var apliecināt ar pirkuma čeku vai līdzvērtīgu dokumentu. Ja zāļu daudzums pārsniedz trīs zāļu iepakojuma vienības katram zāļu veidam, personai ir rakstveidā jāapliecina, ka zāles ir domātas personiskai lietošanai.

Pa pastu no trešajām valstīm privātpersona zāles saņemt nedrīkst!

Šā gada pirmajos piecos mēnešos Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori noraidījuši jeb nav ļāvuši sasniegt adresātu 24 zāļu pasta sūtījumiem. No tiem lielākā daļa jeb 20 sūtījumi noraidīti pēc 1. marta, kad stājās spēkā grozījumi normatīvajos aktos.

2015. gadā kopumā noraidīti 43 privātpersonu zāļu sūtījumi, kuri bija vai nu neidentificējami (ražotājs, sūtītājs, bez iepakojuma, lietošanas instrukcijām), vai nu saņēmējs nevarēja uzrādīt receptes vai noraksta kopiju.

0 Komentāru