PA darbosies bijušais AS Diena valdes loceklis Freibergs; cer drīz parakstīt Citadeles pārdošanas līgumu

0 Komentāru
PA darbosies bijušais AS Diena valdes loceklis Freibergs; cer drīz parakstīt Citadeles pārdošanas līgumu
Foto: LETA

Privatizācijas aģentūrai (PA) izdevies atrast otru valdes locekli, līdz ar to tiek cerēts, ka bankas Citadele pārdošanas līgums tiks parakstīts līdz laikam, kad darbu uzsāks jaunā valdība, proti, līdz šīs nedēļas trešdienai, 5. novembrim, LNT Ziņām apstiprināja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Kā žurnālistiem apstiprināja ekonomikas ministrs, par topošo PA valdes locekli izvēlēts Ģirts Freibergs.

Ģ. Freibergs 1994. gadā ieguvis bakalaura grādu Latvijas Universitātes Vadības un ekonomiskās informātikas fakultātē starptautisko ekonomisko attiecību specialitātē, bet 2002. gadā ieguvis MBA grādu Viljama E. Simsona Biznesa administrācijas skolā Ročesterā ASV Ņujorkas štatā.

2012. gadā viņš aizgāja no darba AS Citadele banka padomē, kur pildīja padomes locekļa amatu un turpināja darbu AS Diena valdē Darbu šā medija valdē viņš pameta pērnā gada vasarā. Vēl pirms tam Ģ. Freibergs darbojās SIA Mobile Credit Latvia izpilddirektora amatā. Vēl pirms tam Ģ. Freibergs darbojās AS GE Money Mārketinga un pārdošanas nodaļas vadītāja amatā, bet vēl agrāk – AS Hanza Līzings līzinga daļas vadītāja amatā.

PA valdi plānots apstiprināt pirmdien, 3. novembrī, vai otrdien, 4. novembrī.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā PA valde atkāpusies no saviem amatiem bankas Citadele pārdošanas līguma dēļ. PA iepriekšējais valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns sacīja, ka viņš un otrs līdzšinējais valdes loceklis Guntis Lausks iesnieguši atlūgumus, jo nepiekrīt valdības lēmumam nekavējoties parakstīt līgumu par Citadeles pārdošanu, lai arī bija iespēja turpināt sarunas par bankas pārdošanu līdz gada beigām.

Jau zināms, ka vienam no PA valdes locekļa amatiem tiek virzīts Vladimirs Loginovs.

0 Komentāru