Otrā iespēja tiem jauniešiem, kuri ”nogulējuši” 1. septembri un nav sākuši mācības

Komentāri

Otrā iespēja tiem jauniešiem, kuri nogulējuši 1. septembri un nav sākuši mācības, vai arī sapratuši, ka izvēlējušies nepareizo profesiju. Izglītības programma ”Jauniešu garantija” vēl līdz 9. janvārim uzņem jauniešus vecumā no 17 līdz 29 gadiem.

”Jauniešu garantija” noderēs tiem, kuri vēlas iemācīties arodu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Anželika Matilēviča pagājušogad ”Jauniešu garantijā” apguva viesmīles arodu un ļoti priecājas, ka ir dabūjusi darbu viesnīcas ”Latvija” restorānā. Tāpat Anželika novērtē, ka mācību laikā uzreiz bijusi iespēja apgūt arī praktiskās iemaņas.

Viesmīļa profesija ir viena no top 10 populārākajām jauniešu izvēlēm programmā ”Jauniešu garantija”. Vispopulārākais ir pavāra arods, tad seko dārzkopis, grāmatvedis un apdares darbu strādnieks.

Restorāna ”Muusu” šefpavārs Kaspars Jansons ir apmācījis daudzus jaunos pavārus, tai skaitā arī ”Jauniešu garantija” programmas ietvaros. Kaspars skaidro, svarīgi, lai skola iedod pamata izpratni par profesiju, pārējo motivēts jaunietis iemācās no pieredzējušākajiem kolēģiem.

Valsts Izglītības attīstības aģentūras vadītāja Dita Traidās norāda, ka pamatskolas vai vidusskolas izglītībai darba tirgū ir maza nozīme, tāpēc jauniešiem ir vairāk jācenšas iegūt profesiju. Jauniešu garantijas programmā to iespējams izdarīt, atkarībā no izvēles, viena vai pusotra gada laikā.

Kopš ”Jauniešu garantija” darbojas 2 gadu laikā arodu apguvuši jau 3600 jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem. Mācību un prakses laikā jaunieši saņem stipendiju no 70 līdz 115 eiro, tiek segti ceļa izdevumi un arī ja nepieciešams – maksa par dienesta viesnīcu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl