Komentāri

Rīgā nerimst kaislības par Maidana fotoizstādi, ko nedēļas nogalē nopostīja vandaļi. Fotogrāfiju autors un organizatori ir nikni uz pašvaldību un valsti, kas nav nodrošinājusi apsardzi, savukārt Rīgas dome nolēmusi liegt izstādi turpināt.

Uz piketu pret izstādi un tās autoru pēcpusdienā pulcējās pāris prokrieviski noskaņotu piketētāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Fotoizstādi Maidana cilvēki vandaļi nopostīja naktī uz svētdienu. Tas pasākumu pārvērtis principiālā cīņā – izstādes autors un viņa atbalstītāji sola nepadoties un izstādi atjaunot.

Viņuprāt, pie vainas ir pašvaldības un valsts nolaidība, jo likumsargi nav spējuši nosargāt fotogrāfijas, kas izvietotas pašā Rīgas centrā.

Pašvaldības policija gan ir pretējās domās – organizatoriem pašiem ir jānodrošina apsardze. Tas nav ticis izdarīts, un par to viņiem draud administratīvais sods. Līdz pat 2900 eiro.

Organizatoriem ir izstādes kopijas, kas glabājas noliktavā. Dienas gaitā viņi pieļāva iespēju, ka izstādi atjaunos – palīgos par apsargiem solījuši nākt kādi vietējie atbalstītāji, taču viņu vārdus organizatori nespēja nosaukt.

Asus vārdus organizatori velta arī Rīgas mēram Nilam Ušakovam. Atbilde nebija ilgi jāgaida – šodien dome paziņoja, ka vispār anulē atļauju rīkot pasākumu. Pēcpusdienā piketā pret izstādi pulcējās pāris prokrieviski noskaņotu piketētāju, tostarp arī Staņislavs Bukainis, kurš izdemolēja izstādi pagājušajā nedēļā. Sanākušie ir pārliecināti, ka fotogrāfs Rīgā grib izraisīt nacionālos nemierus.

Skandāls atbalsojies arī politikas gaiteņos – Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars sola saukt uz pārrunām iekšlietu ministru par valsts nespēju nosargāt izstādi, kuru vandaļi paguva apskādēt trīs reizes.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl