Organizācija “Vecāku māja” aicina pieteikties brīvprātīgos

0 Komentāru

Svētdien, 2. decembrī, būs pirmā advente. Tas ir Ziemassvētku un brīnumu gaidīšanas laiks. Katrs no mums šo brīnumu var ne tikai gaidīt, bet arī dot. Piemēram, kļūstot par brīvprātīgo cilvēkiem, kam atbalsts ir īpaši nepieciešams, jo viņu bērni ilgstoši ārstējas slimnīcā.

Kļūt par brīvprātīgo šobrīd aicina nevalstiskā organizācija “Vecāku māja”, kas atrodas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) teritorijā.

“Vecāku māja”, kur jau desmit dienas dzīvo jaunais tētis Ivans un vēl citi 20 vecāki, atrodas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā, un šeit viņi var atrasties tuvāk saviem bērniem.

Ivans ar sievu šajās dienās vēlas būt kopā ar savu gadu veco dēlu Mišu, kam pagājušajā nedēļā bija plānveida operācija. Abiem vecākiem vietas palātā nebijā, tāpēc tētis nakšņo “Vecāku mājā”, bet pa dienu atrodas kopā ar ģimeni palātā.

“Ja nevaru atrasties kopā ar dēliņu un sievu palātā pa nakti, tad tas ir labākais variants. Dzīvojam Liepājā, un man nebūtu kur palikt pa nakti. Radu galvaspilsētā mums nav. Viesnīcā nakšņot būtu pārāk dārgi,” saka Ivans.

Par savu pagaidu māju šo vietu uzskata arī māmiņas, kam bērni ir dzimuši priekšlaicīgi, kā arī vecāki, kuri dažādu apsvērumu dēļ nevar palikt ar atvasi nodaļā. “Vecāku mājā” strādā psihologs, kā arī kapelāns. Viņš iesaistās tad, kad situācija ar bērna veselību ir pietiekami kritiska.

Linards Rozentāls
Bērnu slimnīcas fonda “Vecāku mājas” kapelāns

Pēdējos šajos gados visbiežāk tas saistās ar nedziedināmas slimības, onkoloģiju, dzīves noslēgums, brīžiem man jāizvadā bērni.

Šajos brīžos izmisumā nonākušajiem vecākiem ir vajadzīgs kāds līdzās, kurš spēj būt blakus šajā smagajā brīdī. Nevalstiskajā organizācijā aktīvi strādā arī brīvprātīgie, tādu šobrīd ir 60, taču viņu palīdzība ir ļoti nepieciešama, tāpēc “Vecāku mājā” gaida jaunpienācējus.

“Mums ir ļoti svarīgs atspaids vecāku atbalsta sniegšanā. Tie vecāki brīžiem uztver mūs oficiāli kā darbiniekus, ar tiem viņi negrib runāt, savukārt vakarā, kad ir brīvprātīgais, virtuvē notiek tējas dzeršana, tad pēkšņi tās sarunas sākas, vecāki sāk runāt par sevi, par savām emocijām,” norāda Bērnu slimnīcas fonda brīvprātīgā darba koordinatore Laura Bičkovska.

Ir gadījumi, kad māmiņas, kurām savulaik ir piedzimis mazais priekšlaicīgi, izdzīvo šo smago laiku un vēlāk atgriežas “Vecāku mājā” brīvprātīgo statusā.

Tikmēr jaunais tētis Ivans kopā ar sievu un mazo dēliņu jau dosies mājās uz Liepāju. Viņaprāt, “Vecāku māja” uz laiku kļuva par viņa īstajām mājām un palīdzēja vieglāk pārdzīvot gan mazā operāciju, gan rehabilitācijas periodu, kad ģimene varēja būt kopā.

0 Komentāru