Opozīcija pagaidām nepārliecina Ušakovu atcelt ierobežojumus jautājumu uzdošanai

0 Komentāru
Opozīcija pagaidām nepārliecina Ušakovu atcelt ierobežojumus jautājumu uzdošanai
FOTO: LETA

Šodien, 9. martā, Rīgas domes opozīcijas deputāti tikās ar pašvaldības vadītāju Nilu Ušakovu (S), lai apspriestu nesen pieņemtos pašvaldības nolikuma grozījumus, kas ierobežo deputātu iespējas uzdot jautājumus.

Opozīcijas deputāti mēģināja skaidrot Ušakovam nepieciešamību atcelt šos grozījumus, kā arī akcentēja, ka no sarunu rezultāta atkarīga turpmākā frakciju sadarbība šajā domes sasaukumā.

Pēc sarunām Ušakovs solīja nedēļas laikā izdomāt, vai piekāpties opozīcijai, un aiznākamajā pirmdienā sniegt izvērtētu viedokli un lēmumu. Kamēr pozīcija nav piekāpusies, opozīcija turpinās torpedēt svarīgākos jautājumus.

Pēc tikšanās paredzēts turpināt vēl februāra pēdējā dienā sākto domes sēdi, kuras norise līdz pat agram rītam ievilkās minēto pašvaldības nolikuma grozījumu dēļ.

Kā vēstīts, opozīcijai balsojot pret, Rīgas dome pēc vairāk nekā 11 stundu garām diskusijām ceturtdienas agrā rītā pieņēma grozījumus pašvaldības nolikumā, kas paredz ierobežot deputātu iespējas sēdēs uzdot jautājumus.

Grozījumi paredz, ka turpmāk deputātiem sēdēs būs tiesības izskatāmā jautājuma ziņotājam uzdot ne vairāk kā trīs jautājumus. Tāpat deputāti viena jautājuma skatīšanas laikā varēs ņemt tikai vienu pārtraukumu, kā arī turpmāk ziņotājiem būs tiesības uz ”galavārdu”, kam atvēlēs trīs minūtes laika.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Kaspars Gerhards solīja panākt, ka šie grozījumi ilgi spēkā nebūtu.

0 Komentāru