Opozīcija: Nekavējoties jāaptur “Citadeles” pārdošana

Komentāri

Lēmums pārdot banku “Citadele”, kas izpelnījies plašu rezonansi, šodien atbalsojās arī Saeimā. Bankas pārdošanu asi kritizēja opozīcija, valdībai pārmetot slepenību un sasteigtu rīcību. Augstos toņos izvērtās diskusija par “Saskaņas centra” priekšlikumu – uzdot valdībai nekavējoties apturēt “Citadeles” akciju pārdošanu un iesniegt parlamentā izvērstu ziņojumu par pārdošanas procesu.

Opozīcijas deputāti centās papildināt Saeimas sēdes darba kārtību, lai parlaments varētu pieņemtu lēmumu saistībā ar bankas “Citadele” pārdošanu. Vērtējot notiekošo, “Saskaņas centrs” uzsvēra, ka valdība demonstrē deviņdesmitajos gados piekopto privatizācijas procesu, “Citadeli” pārdodot par neizprotami zemu cenu slepeni izraudzītiem un ekskluzīvi aprūpētiem pircējiem.

Uz šo kritiku asi reaģēja Saeimas priekšsēdētāja un valdošās partijas “Vienotība” vadītāja Solvita Āboltiņa, opozīcijas deputātam pārmetot Kārtības ruļļa neievērošanu.

Taču nekādi pārmetumi nesekoja pēc tam, kad attieksmi pret “Saskaņas centra” nostāju bija paudusi Solvitas Āboltiņas partijas biedre Ilze Viņķele.

Debatēs iesaistījās arī valdībā ietilpstošā Nacionālā apvienība, kas uzskata, ka visa atbildība par “Citadeles” pārdošanu gulstas tikai uz “Vienotības” ministru pleciem. Un lai gan arī Nacionālo apvienību neapmierina bankas pārdošanas process, tā neatsaucās opozīcijas aicinājumam to apturēt.

Par ierosinājumu nekavējoties pārtraukt bankas “Citadele” pārdošanu Saeima nelēma, jo pietrūka balsu lēmuma iekļaušanai sēdes darba kārtībā. Par to nobalsoja 31-ns deputāts, galvenokārt no “Saskaņas centra”. Turklāt “par” balsoja arī Solvita Āboltiņa.

Valdība šonedēļ nolēma valstij piederošās “Citadeles” akcijas pārdot ASV investoram Timam Kolinsam un viņa piesaistītajiem darījuma partneriem, kuru vārdi netiek atklāti. Tāpat nav atklāta darījuma summa, par ko vēl iespējams notiek kaulēšanās. Neoficiāli minēts, ka “Citadeles” pārdošanas cena ir no 65 līdz 102 miljoniem eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl