Opozīcija kritizē topošā Rīgas vicemēra Baraņņika valsts valodas zināšanas

14 komentāri
Opozīcija kritizē topošā Rīgas vicemēra Baraņņika valsts valodas zināšanas
IEVA MAKARE, LETA

Rīgas domes (RD) otrā priekšsēdētāja vietnieka amata kandidātam Vadimam Baraņņikam (S) RD ārkārtas sēdē nācās atbildēt uz jautājumiem ne tikai par ”Rīgas satiksmes” korupcijas skandāliem un pašvaldības attīstības plāniem, bet arī savām latviešu zināšanām.

Uz Nacionālās apvienības RD frakcijas vadītāja Naura Puntuļa jautājumu par to, vai viņam būtu jāuzlabo savas latviešu valodas zināšanas, Baraņņiks vispirms atbildēja, ka tas ir Puntuļa viedoklis. Pēc tam Baraņņiks gan atzina, ka valodas zināšanu pilnveide, iespējams, tiešām būtu nepieciešama.

Savukārt uz Baraņņika norādi, ka viņa amata apraksts ir ”minets nolikumā”, opozīcijas deputāts Uģis Rotbergs (JV) atbildēja ar vārdiem ”minets ir minets”.

Deputāte Eva Mārtuža (JKP) Baraņņikam jautāja, vai viņš būs gatavs turpmāk mācīties latviešu valodu ”no rīta līdz vakaram”. Uz to Baraņņiks atbildēja, ka ”no rīta līdz vakaram man būs, ar ko nodarboties, bet – paldies par jūsu rūpēm par manu valsts valodas līmeni”. Pēc tam Mārtuža aicināja Baraņņiku pateikt vārdu ”minēts”, ko vicemēra amata kandidāts arī izdarīja.

14 komentāri