Opozīcija deputātiem pārmet pakļaušanos banku lobijam

Komentāri
Opozīcija deputātiem pārmet pakļaušanos banku lobijam
FOTO: LETA

Garš un grumbuļains bijis maksātnespējas likuma grozījumu ceļš, taču šodien tam beidzot pienācis gals. Saeima lēmusi tomēr atcelt pirms vēlēšanām doto solījumu par noliktajām atslēgām, tā vietā kredītņēmējiem atstājot izvēles iespēju. Opozīcijas deputāti nelaida garām iespēju kaunināt savus kolēģus.

Šīs dienas balsojums par noliktajām atslēgām nebija pārsteigums, jo koalīcija jau publiski bija paudusi savu pēkšņo domu maiņu. Vēl pirms vēlēšanām deputāti lēma atvieglot grūtībās nonākušo kredītņēmēju saistību dzēšanu, ļaujot viņiem ar banku norēķināties, vienkārši atdodot īpašumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēlēšanas pagāja, bankas piedraudēja, ka kredītus dos tikai tiem, kam trešdaļa summas jau sakrāta, un koalīcija bija gatava piekāpties – noliktās atslēgas padarīt par izvēles iespēju.

Zinādami, ka balsojumu nespēs ietekmēt, opozīcijas deputāti tomēr nelaida garām iespēju kolēģus par to kaunināt.

Elksniņš un Zariņš tribīnē kāpa pie katras iespējas, arī – lai izteiktu līdzjūtību juridiskās komisijas vadītājam Gaidim Bērziņam, kuram tagad esot jālaipo. Iepriekš viņš bija starp kvēlākajiem idejas aizstāvjiem. Kritiku Bērziņš nespēja atspēkot, tā vietā centās pajokot. 

Lai nu kā, Saeima šodien lēma, ka no 1. marta, dodoties uz banku, cilvēks saņems divus kredīta piedāvājumus – vienu lētāku, kurā grūtību gadījumā tomēr būs jāatmaksā visa nauda, otru – dārgāku, ar iespēju nolikt atslēgas.

Savu apmierinātību ar Saeimas domu maiņu jau šodien neslēpa bankas, uzreiz paziņojot, ka kredītu pieejamība atkal varētu uzlaboties.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl