Komentāri

Lai lemtu, kā uzlabot cīņu pret terorismu, Rīgā pulcējušies Eiropas Savienības valstu iekšlietu un tieslietu ministri. Apspriests tiek plašs pasākumu klāsts, kas ietver arī stingrāku kontroli saziņai internetā un visas Eiropas aviopasažieru datu reģistra ieviešanu. Tas izsaucis pretrunīgu reakciju, jo pastāv bažas par šo plānu samērīgumu. 

Rokasspiediens pēc rokasspiediena. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis uzņem visu pārējo 27 Eiropas Savienības valstu kolēģus, kā arī pārstāvjus no dažādām institūcijām, ieskaitot, Eiropas Savienības komisārus, eiroparlamentāriešus, Eiropola un Interpola vadību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sanāksmes darba kārtību noteikuši šomēnes pieredzētie islāma ekstrēmistu uzbrukumi Parīzē. Lai gan cīņa pret terorismu Eiropā tika pastiprināta jau pēc 2001. gada terora akta ASV, arvien no jauna notiekošie uzbrukumi liek secināt, ka darīts nav pietiekami daudz.

”Jautājumi, kas saistīti ar terorismu, aizvadīto gadu laikā ir bijuši Tieslietu un iekšlietu padomes sanāksmju darba kārtībā. Tāpēc daudzi pasākumi jau ir tikuši apspriesti, apstiprināti, ieviesti un uzraudzīti. Taču ir skaidrs, ka mums ir jādara vairāk,” norādīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Lai uzzinātu, kas tiks darīts, nācās neplānoti ilgi gaidīt, jo sanāksme ieilga vairāk kā par stundu. Dalībvalstis apņēmušās mazināt radikalizēšanos, kas paredz arī stingrāk kontrolēt saziņu internetā; uzlabot informācijas apmaiņu starp tiesībsargājošajām iestādēm; rūpīgāk sekot līdzi tam, kā pārvietojas teroristi. Veikt šo uzdevumu atvieglotu Eiropas aviopasažieru datu reģistra ieviešana. Tāpat arī tiek strādāts, lai ierobežotu ieroču nelikumīgu apriti.

Šodien Rīgā, Gaismas pilī apspriestie priekšlikumi tiek vērtēti neviennozīmīgi. Oponentiem ir šaubas par to samērīgumu un tiek paustas bažas, vai Eiropas Savienība nesāk kļūt par tā saukto “lielo brāli”, kurš rūpīgi uzmana katru iedzīvotāja soli.

Tomēr Briseles amatpersonas sola, ka lēmumi būs līdzsvaroti, lai rūpes par drošību nenotiktu uz pilsoņu tiesību ierobežošanas rēķina.

Par cīņu pret terorismu plaši tiek debatēts arī Eiroparlamentā. Deputāti iebilst, ka jau ir radīti daudzi instrumenti cīņai ar terorismu un pirms ieviest jaunus, ir jāizvērtē, vai pilnībā tiek izmantoti līdzšinējie. Virkne teroraktu eiroparlamentāriešiem liek apšaubīt to efektivitāti.

Iekšlietu ministriem pēcpusdienā pievienojās arī tieslietu ministri. Turklāt Rīgā ieradušies arī pārstāvji no sešām Austrumu partnerības valstīm. Tiesa gan tās, pretēji diplomātiskajai praksei, ar Eiropas Savienības ministriem tikties bija atsūtījušas pārsvarā zemāka ranga amatpersonas – ministru vietniekus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl