Operas ēkas remonts izmaksās ap 1 500 000 eiro

Pievienot komentāru
Operas ēkas remonts izmaksās ap 1 500 000 eiro
Foto: Jānis Zariņš

Latvijas Nacionālās operas ēkas remontdarbi izmaksās ap 1 500 000 eiro. Šajā summā iekļauti ārējās fasādes, kases, liftu, labierīcību, krēslu renovācija un citi remontdarbi.

Kopumā operā ir 991 krēsls, no kuriem pašlaik restaurēti 365. SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika informēja, ka ir izveidoti 24 jauni krēsli, kas nepieciešamības gadījumā aizvietos tos krēslus, kas izrāžu laikā būs aizvesti uz restaurāciju. Krēslu renovācijas darbus veic SIA “Rīgas Krēslu fabrika”.

Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš akcentēja, ka opera izvērtēja arī jaunu krēslu iepirkuma iespēju. Taču operas vadība nonāca pie secinājuma, ka jaunu krēslu uzstādīšanas rezultātā platības trūkuma dēļ tiktu zaudētas aptuveni 200 sēdvietas, kas, pēc Liepiņa domām, ir nepieņemami.

Tajā pašā laikā operas vadība meklē risinājumus operas titru ekrāna aizvietošanai, jo tas nav labi saredzams visiem skatītājiem. Priekšējās rindās sēdošajiem ir pārāk jāatliecas, lai saredzētu titrus, bet tiem, kas sēž otrajā balkonā, titrus aizsedz lustra.

Viens no iespējamajiem risinājumiem ir ekrānu pievienošana krēslu atzveltnēm, kas darbojas daļēji ar bezvadu interneta un daļēji “tiešajā režīmā”. Ar šādu risinājumu ir iespējams rādīt tekstu vairākās valodās. Tāpat tajos var tikt rādīta papildu informācija. Liepiņš atklāja, ka pašlaik viens no renovētajiem krēsliem jau atrodas pie tehnoloģiju uzņēmuma “Marconi”, kur eksperti meklē risinājumu ekrānam nepieciešamo vadu nemanāmai ievilkšanai.

Uz jautājumu par šo ekrānu izmaksu segšanu, Liepiņš atbildēja, ka izvēle veikt jau esošo krēslu renovāciju radījusi aptuveni 300 000 eiro ietaupījumu, uz kā rēķina arī tiek domāts par titru sistēmas risinājumiem. Otrs iespējamais risinājums ir divu ekrānu izvietošana pie skatuves sāniem.

Līdz ar krēslu restaurāciju atrasts arī daļējs risinājums bezgaisam izrāžu laikā, jo atklājies, ka daļa ventilācijas lūku, kas atrodas zem krēsliem, bijušas aizsprostotas.

Taujāta par ēkas fasādes pašreizējo stāvokli, Verika sacīja, ka šobrīd fasādei tiek veikti noteiktu posmu remontdarbi. Pašreizējie darbi tiek veikti, lai uz valsts simtgades svinībām ēka nebūtu ieskauta stalažās. Pēc tam operas vadība gatava meklēt iespējas veikt pilnu ēkas fasādes renovāciju. Verika norādīja, ka tam visdrīzāk būs nepieciešami papildus līdzekļi, jo opera viena pati tādas izmaksas nespēs nosegt.

Plašāk par operas renovāciju TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl