Operā no jauna izrādīs Andreja Žagara izloloto “Pīķa dāmu”

0 Komentāru

Nacionālajā operā drīz gaidāms zīmīgs notikums. Uz skatuves atgriešanos piedzīvos nesen mūžībā aizgājušā režisora Andreja Žagara lolojums – izrāde “Pīķa dāma”. Tagad par izrādes atjaunināšanu parūpējies Andreja brālis Juris Žagars.

Lai gan kopš pirmā uzveduma ir pagājuši 15 gadu, iestudējuma veidotāji lēma veikt tikai nelielas pārmaiņas, saglabājot Andreja Žagara iestudējuma rokrakstu un garu. Jurim Žagaram, strādājot pie brāļa mantojuma atdzīvināšanas, radošais process viegli gāja no rokas.

“Diezgan viegli! Mēs daudz runājām ar Andreju par iestudējumiem, operu. Labi jūtu, ko viņš domājis. Par “Pīķa dāmu” esam stundām runājuši. Andrejs bija viens no tiem, kas arī ieklausījās. Viņam bija svarīgi, ko es domāju, arī man bija svarīgi, ko viņš domā. Viens otra “fīdbeku” diezgan gaidījām un pieņēmām,” TV3 Ziņām saka režisors Juris Žagars.

Lomās iejūtas krievu, gruzīnu, latviešu mākslinieki. Tostarp arī starptautiski slavenā soliste Ilona Bagele.

“Šis iestudējums būs jauna vēsma, bet, bez šaubām, paliks tas viss, ko kādreiz bija ielicis Andrejs. Kad es strādāju ar viņu pie šīs izrādes, viņš man teica, – iedomājies, kā jutās tava vecmāmiņa! Kad spēlēju šo lomu, atceros savu vecmāmiņu,” saka Bagele.

“Mana loma ir galvenās varones Ļizas draudzene. Biznesa sieviete! Izdarīga, aša, tirgojas, brauc. Reālistisks tēls, ko viegli uztvert. Tas ir klasiskais mīlas trīsstūris. Neizlēmība, ko tad īsti gribam. Arī azartspēļu atkarība, piepildījuma meklēšana, kur tā īsti nav. Tas viss ir aktuāli mūsdienās,” norāda mecosoprāns Zanda Švēde.

“Pīķa dāmas” atjaunojuma izrādes šosezon notiks februārī, martā, kā arī Rīgas Operas festivālā jūnijā.

0 Komentāru