Onkoloģijas pacientiem sola vairāk cerību – Veselības ministrija sola atrisināt rindu problēmu

1 komentārs
Onkoloģijas pacientiem sola vairāk cerību – Veselības ministrija sola atrisināt rindu problēmu
FOTO: LETA

Veselības ministrija (VM) iedarbinājusi jaunu programmu ātrākai onkoloģisku saslimšanu atklāšanai. Tā sola atrisināt milzīgu problēmu, ar ko pacienti saskaras pašlaik – mēnešiem ilgo rindu uz izmeklējumiem, kuras dēļ nereti cilvēki nomirst, savu kārtu nemaz nesagaidot.

Turpmāk – tiklīdz ģimenes ārstam būs aizdomas par saslimšanu ar ļaundabīgo audzēju, pacientiem desmit dienu laikā būs pieejami valsts apmaksāti papildu izmeklējumi pie speciālista.

Saslimšana ar onkoloģiskām slimībām Latvijā turpina pieaugt un vēzis ir otrs izplatītākais nāves cēlonis aiz sirds un asinsvadu slimībām.

Mediķi daudzkārt uzsvēruši – viens no iedarbīgākajiem  līdzekļiem cīņā ar ļaundabīgo audzēju ir savlaicīga diagnostika un profilakse. Tagad VM ir iedarbinājusi jaunu programmu ātrākai šīs ļaunās slimības atklāšanai.

Proti, ja ģimenes ārstam būs aizdomas, ka pacients sirgst ar vēzi, viņam izrakstīs valsts apmaksātu nosūtījumu pie speciālista, kuram pacients būs jāizmeklē desmit dienu laikā.

Veselības ministre Anda Čakša norādīja, ka šī sistēma nepagarinās jau esošo rindu uz izmeklējumiem, jo kapacitāte pārbaužu veikšanai esot pietiekama.

Līdz gada beigām valsts apmaksātiem izmeklējumiem VM atvēlēs 1,6 miljonus eiro. Nākamgad ātrākas konsultācijas pie speciālistiem plānots apmaksāt no onkoloģijai papildus atvēlētajiem 12,2 miljoniem eiro.

Video

TOP komentāri

  • лувур
    0 0 0

    лувур

    Вроде хорошо. Но без онкологов это останется на бумаге. Сколько райнов Латвии не имеет онкологов?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl