Okupācijas muzeja jumts un sienas degušas 15–20 kvadrātmetru platībā

Komentāri

Latvijas Okupācijas muzejs pievienojies Rīgas pilij un Rīgas cirkam to nacionālas nozīmes vēsturisko ēku sarakstā, kuras pēdējos gados skārušas ugunsnelaimes.

Šodien ap pusdienlaiku rīdziniekus izbiedēja baltu dūmu stabs, kas pacēlās no muzeja jumta Vecrīgā. Tomēr ugunsdzēsēji ar negadījumu tika galā ātri – liesmas bija savaldītas pusstundā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par laimi, muzeja krājumi nav cietuši, jo, gatavojoties rekonstrukcijai, tie ir izvākti.

Izsaukumu uz vēsturisko Okupācijas muzeja ēku, no kuras jumta cēlās baltu dūmu stabs, ugunsdzēsēji saņēma pusdivpadsmitos. Kaut pirmās brigādes ieradās ļoti ātri, liesmas jau bija paspējušas pieņemties spēkā, un ēkas glābšanai nācās piesaistīt lielus spēkus.

Degšanas apjomi tomēr izrādījās mazāki, nekā sākumā varēja šķist. Liesmas bija iemetušās ēkas bēniņos un ārsienās aptuveni 15 kvadrātmetru platībā.

Aizdegšanās iemesls pagaidām nav noskaidrots. Iespējams, tā varētu būt elektrības vadu gruzdēšana, jo muzeja ēka, gatavojoties rekonstrukcijai, ir tukša un tajā neuzturas neviens cilvēks.

Kad liesmas izdevās apslāpēt, ugunsdzēsējiem nācās lauzt nost okupācijas muzeja sienu vēsturiskos apdares paneļus, lai pārbaudītu, vai aiz tiem esošā siltumizolācijas vate vairs negruzd. Labā ziņa ir tā, ka apdares paneļi ir vienīgā vēsturiskā vērtība, kas ugunsgrēkā cietusi.

Foto

Muzeja vēsturisko ēku apsaimnieko Valsts nekustamie īpašumi, kuri to apdrošinājuši par 1,2 miljoniem eiro.

Okupācijas muzejam tuvākā ēka ir Melngalvju nams, kurā joprojām atrodas Valsts prezidenta kanceleja.

Ugunsgrēkam sākoties, tas tika evakuēts, tomēr liesmas ātri tika apslāpētas un Melngalvju namu sasniegt nepaspēja. Policija par ugunsgrēka iemesliem jau uzsākusi izmeklēšanu. Nozīmētas arī ekspertīzes.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl