OIK skandāls: opozīcija Ekonomikas ministrijai pārmet “krāpniecības shēmu režisēšanu”

2 komentāri

Arī Ekonomikas ministrijai (EM) ir jāuzņemas atbildība par elektroenerģijas obligātā iepirkuma atļauju skandālu. Tā uzskata Saeimas opozīcijas deputāti, kuri apsūdz ministriju “krāpniecības shēmu režisēšanā”. Savukārt koalīcijas deputāti pārmetumus nozares ministram Arvilam Ašeradenam uzskata par nepamatotiem.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens trešdien, 8. novembrī, iepazīstināja Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputātus ar ziņojumu, kurā vērtēta iespējama krāpniecība ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā, kas garantē dāsnu atbalstu, ko apmaksā visi elektrības lietotāji.

Ziņojumā secināts, ka uzņēmums “Sadales tīkls” nav ievērojis visas prasības, kā arī maldinājis EM par spēkstaciju nodošanu ekspluatācijā. Un pietiekamu uzraudzību nav veikusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

Opozīcijas deputāti uz to reaģēja, paužot pārliecību, ka galvenā atbildība tomēr gulstas uz ekonomikas ministra un viņa padoto pleciem. Opozīcija pārmet to, ka ministrija nav izveidojusi pilnvērtīgu kontroles sistēmu.

Ivars Zariņš

Ivars Zariņš
Saeimas deputāts, “Saskaņa”

Ir runa par to, kāpēc visas šīs krāpniecības shēmas bija iespējamas. Lielā mērā var teikt, ka Ekonomikas ministrija pati tās ir režisējusi. Pateicoties tai, tās bija iespējamas. Ja jūs varat man nosaukt konkrētu normatīvo aktu normas, kur tas ir parādīts, kā tas viss tiek nokontrolēts un kas par to atbild, es atsaukšu savus vārdus. Ja nē, varbūt jums ir jāatsauc sava kandidatūra uz ministra amatu.

Savukārt ekonomikas ministrs vairākkārt uzsvēra, ka savu uzdevumu augstumos nav bijis “Sadales tīkls”, nevis viņa vadītā ministrija.

Arvils Ašeradens

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs, “Vienotība”

Mēs nevaram katram inspektoram nolikt klāt vēl vienu inspektoru, kas izskatīs viņa darbu. Es tomēr uzskatu, ka cilvēkiem, kuriem ir šīs speciālās uzraudzības profesijas, ir jābūt pietiekami augstam profesionālajam līmenim.

Ekonomikas ministra pusē nostājās koalīcijas deputāti. Ašeradena veikumu viņi vērtē kā apmierinošu, bet kritiku velta viņa priekštečiem amatā.

Jānis Klaužs

Jānis Klaužs
Saeimas deputāts, ZZS

Nekur pasaulē netiek atbalstīta elektroenerģijas un siltuma ražošana no gāzes. Piedodiet, tas, patiesību sakot, ir noziegums. Vajag runāt par tiem cilvēkiem, kas savā laikā izveidoja šo sistēmu un pieņēma lēmumus, ka vajag rekonstruēt TEC, un sniegt tiem atbalstu. Piedodiet, nevajag kaut nost šī brīža Ekonomikas ministriju, jo, vairāk vai mazāk, tā ir diezgan loģiski strādājusi.

Obligātā iepirkuma atļauju skandāls maksājis amatu “Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājam un vēl vienam valdes loceklim. Abi ir atkāpušies, bet vēl četri uzņēmuma darbinieki atstādināti no amata. Tikmēr Valsts policija sākusi kriminālprocesu par “Sadales tīkla” un uzņēmuma “Rīgas enerģija” iespējamu krāpšanas mēģinājumu lielā apmērā.

TOP komentāri

 • s
  0 0 0

  s

  Zemākajos ešelonos vaditājs atbild par neizdaribu savā uznēmumā.Ministrija -nē.Kas tie ir par auniem, ko gadiem var čakarēt.Piedodiet, Ašeradens to sauc kaut kā savādāk.
 • Matīss Celmiņš
  0 0 0

  Matīss Celmiņš

  Vien skaidrs, ka Ašeradens, Reizniece-Ozola un Kučinskis to izdarīja speciāli, jo galu galā arī deputāti un ministri no tā saņem piķi..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl