OIK parlamentārā izmeklēšana nākamgad atsāksies ar EM galvenā ierēdņa izvaicāšanu

2 komentāri
OIK parlamentārā izmeklēšana nākamgad atsāksies ar EM galvenā ierēdņa izvaicāšanu
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas parlamentārās izmeklēšanas komisija nākamgad savu darbu atsāks ar Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra Ērika Eglīša uzklausīšanu un izvaicāšanu, liecina Saeimas mājaslapā publicētā darba kārtība.

Komisijas sēde notiks 6. janvārī plkst. 12.00 Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēžu zālē Jēkaba 6/8, 207.telpā.

Parlamentārā izmeklēšana turpināsies arī 7. janvārī, kad plkst. 14.00 tajā pašā telpā iztaujās bijušo ekonomikas ministru Arti Kamparu (V) un bijušo EM valsts sekretāru Anriju Matīsu, kuri jau iepriekš piedalījušies komisijas sēdēs.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas galvenais uzdevums ir noskaidrot, kāds ir patiesais izveidotās sistēmas nodarītais kaitējums valstij, nosaukt atbildīgos šādas sistēmas izveidē, kā arī izdarīt secinājumus, lai novērstu nākotnē šādu sistēmu veidošanos.

Izmeklēšanas komisiju vada Ieva Krapāne (KPV LV), par komisijas sekretāru ievēlēts Mārtiņš Šteins (AP). Komisijas sastāvā ir deputāti Atis Lejiņš (JV), Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), Sandis Riekstiņš (JKP), Viktors Valainis (ZZS) un Jānis Ādamsons (S).

2 komentāri