Ogrē ceļu pie lasītājiem sācis jaunais ”bibliobuss” jeb bibliotēka uz riteņiem

Komentāri

Ogrē ceļu pie lasītājiem sācis jaunais bibliobuss jeb bibliotēka uz riteņiem. Turklāt Ogres Centrālā bibliotēka ir pirmā, kura savulaik Latvijā sāka izmantot šādu mobilo bibliotēkas versiju.

Pirmajā izbraucienā jaunais bibliobuss Ogrē pietur trīs vietās, pēdējā no tām mobilo bibliotēku gaida lasītāja Ināra. Tas, ka reizi mēnesī ir iespēja tuvāk mājām nodot izlasītās grāmatas un paņemt kādu jaunu iecienīto rakstnieku Daniēlas Stīlas vai Kurta Mālera darbu, kundzi ļoti priecē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Arī bibliotēkas vadītājas vietniece Aija zina, ko lasītājiem ieteikt, un līdzīgi kā citkārt arī šoreiz Ināra mājas dosies ar prāvu grāmatu kaudzi azotē.

Kopumā mobilās bibliotēkas fondā esot ap četriem tūkstošiem dažādu grāmatu. Šobrīd lasītāko topa augšgalā ir grāmata Saplēstā krūze, kas apliecina arī citās bibliotēkās novēroto, cik ļoti lasītāju interesi ietekmē televīzija un, piemēram, repertuārs teātros.

Ciemos pie Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novada iedzīvotājiem sešos dažādos maršrutos Aija kopā ar šoferi Daini dodas ik mēnesi. Sākotnēji maršrutu bijis uz pusi mazāk.

Mobilā bibliotēka saņemta dāvanā no Žueletūras pašvaldības Francijā, arī iepriekšējais bibliobuss kā dāvana ceļu uz Latviju mērojis no ārzemēm – Norvēģijas.

Jaunā bibliotēka uz riteņiem jau ir nākamā bibliobusu paaudze. Iepriekšējais pēc 20 darba gadiem šogad devies pelnītā atpūtā, pirms tam ik mēnesi nobraucot 700 kilometru un apkalpojot apmēram 300 lasītāju.

Kopā jaunajā bibliobusā varot salikt divarpus tūkstošus grāmatu, bet vecajā – ietilpa par pustūkstoti vairāk.

Video

Lasi vēl