Ogrē applūdušas vismaz 120 dzīvojamās mājas; glābēji un zemessargi apseko mājas

0 Komentāru
Ogrē applūdušas vismaz 120 dzīvojamās mājas; glābēji un zemessargi apseko mājas
FOTO: LETA

Ogrē turpinās cīņa ar ūdeni. Kopumā applūdušas vismaz 120 dzīvojamās mājas. Pašvaldība, glābēji un zemessargi veic to apsekošanu un nepieciešamības gadījumā iedzīvotājus no applūdušajām ēkām evakuē.

Jau vakar vakarā Ogres dome, ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu izsludināt ārkārtas situāciju. Tas atvieglotu plūdu seku likvidācijas darbus un glābšanas procesu. Būtu atvieglota nepieciešamo resursu iegāde un pakalpojumu saņemšana, taču pagaidām valdības atbalsts neesot saņemts. Pašvaldība skaidro, ka jātīra upes gultne un jāpalielina sūkņu stacijas jauda, taču atbildīgā ministrija neko nedarot.

Kopumā applūdušas vismaz 120 dzīvojamās mājas. Glābēji un zemessargi veic iedzīvotāju apsekošanu un nepieciešamības gadījumā arī evakuē iedzīvotājus no applūdušajām ēkām. Tiem iedzīvotājiem, kuri atsakās mājas pamest, tiek piegādāts dzeramais ūdens un ēdiens.

Urgas upē ūdens līmenis šodien krities par vairāk nekā 15 centimetriem. Visam Pārogres rajonam joprojām ir atslēgta elektrības padeve un ūdens ar jaudīgiem sūkņiem tiek pārsūknēts no Urgas upes Daugavā. Ogres pašvaldība ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem plāno atkal tikties rīt.

0 Komentāru