Komentāri
Oficiāli! Mobilo sakaru operatori drīkstēs izsekot Latvijas iedzīvotāju atrašanās vietu
FOTO: LETA

Mobilo sakaru operatori Ārlietu ministrijas uzdevumā drīkstēs apstrādāt iedzīvotāju atrašanās vietas datus bez viņu piekrišanas.

Šādas likuma izmaiņas pieņemtas, lai sakaru operatori varētu nosūtīt Ārlietu ministrijas sagatavotas īsziņas Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs par rīcību krīzes situācijā, ja viņiem draud briesmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likuma labojumu nepieciešamību izgaismoja pērn novembrī notikušie Parīzes terora akti. Toreiz pēc Ārlietu ministrijas aicinājuma mobilo telefonu operatori apstrādāja savu klientu atrašanās vietas datus bez viņu piekrišanas, lai tos, kuri atrodas Parīzes tuvumā, aicinātu sazināties ar vēstniecību.

Taču tādējādi tika pārkāpts likums.

Datu valsts inspekcija mobilo sakaru operatoriem ir pieprasījusi sniegt paskaidrojumus. Tomēr patlaban zināms vien tas, ka atbilde saņemta no viena operatora, un šonedēļ notikušais pārrunāts ar Ārlietu ministrijas pārstāvjiem.

Nekādus plašākus komentārus par šīs lietas izmeklēšanu Datu valsts inspekcija pagaidām tā arī nav sniegusi.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl