Oficiāli atklāts 60 metrus augstais Latvijas karoga masts uz AB dambja

6 komentāri
Oficiāli atklāts 60 metrus augstais Latvijas karoga masts uz AB dambja
Evija Trifanova / LETA

Šodien, 18. oktobrī, uz AB dambja oficiāli atklāja monumentālo Latvijas karoga mastu.

Monumentālais Latvijas karoga masts tapis kā veltījums Latvijas valsts simtgadei, un no biedrības “Latvijas karogs” to nodeva īpašumā Rīgas pašvaldībai, kas turpmāk nodrošinās masta ekspluatāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz AB dambja uzstādītais karoga masts ir 60 metrus augsts, bet Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 reiz desmit metrus.

Projekta īstenošana ilga vairāk nekā trīs gadus, un tās laikā pēc iedzīvotāju balsojuma ir izvēlēta atbilstošākā karoga masta atrašanās vieta. Tāpat veikti grunts izpētes darbi, izstrādāts un saskaņots projekts, kā arī īstenoti karoga masta celtniecības un montāžas darbi.

Dāvinājuma ceremonijas laikā plānots atklāt arī vides izstādi “Latvijas valsts karoga hronika”, kura turpmāk ceļos pa vairākām Rīgas apkaimēm un informēs par Latvijas valsts karoga izcelsmes vēsturi.

“Latvijas karogs” ir ilgtermiņa projekts, kurā līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā ir iecerēts izvietot monumentālus valsts karogus gan Rīgā, gan Latvijas novados.

Līdz šim monumentālie Latvijas karogu masti ir izbūvēti Ogrē, Smiltenē, Valkā un Limbažos, un to uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Liepājā un Valmierā.

Novados karoga mastu izbūve īsteno gan par ziedotāju, gan pašvaldību līdzekļiem. Rīgā projekts ir realizēts par privātiem ziedojumiem.

TOP komentāri

 • Berta
  +2 +2 0

  Berta

  Rakstu nelasījāt? Tur teikts - "Rīgā projekts ir realizēts par privātiem ziedojumiem.".
  Atļaušos apšaubīt, ka esat godīgs nodokļu maksātājs. Parasti tie visvairāk meklē, kā nemaksāšanu attaisnot
 • Edgars Auns
 • Martins Adamsons

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl