Oficiāli atklāts 60 metrus augstais Latvijas karoga masts uz AB dambja

6 komentāri
Oficiāli atklāts 60 metrus augstais Latvijas karoga masts uz AB dambja
Evija Trifanova / LETA

Šodien, 18. oktobrī, uz AB dambja oficiāli atklāja monumentālo Latvijas karoga mastu.

Monumentālais Latvijas karoga masts tapis kā veltījums Latvijas valsts simtgadei, un no biedrības “Latvijas karogs” to nodeva īpašumā Rīgas pašvaldībai, kas turpmāk nodrošinās masta ekspluatāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz AB dambja uzstādītais karoga masts ir 60 metrus augsts, bet Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 reiz desmit metrus.

Projekta īstenošana ilga vairāk nekā trīs gadus, un tās laikā pēc iedzīvotāju balsojuma ir izvēlēta atbilstošākā karoga masta atrašanās vieta. Tāpat veikti grunts izpētes darbi, izstrādāts un saskaņots projekts, kā arī īstenoti karoga masta celtniecības un montāžas darbi.

Dāvinājuma ceremonijas laikā plānots atklāt arī vides izstādi “Latvijas valsts karoga hronika”, kura turpmāk ceļos pa vairākām Rīgas apkaimēm un informēs par Latvijas valsts karoga izcelsmes vēsturi.

“Latvijas karogs” ir ilgtermiņa projekts, kurā līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā ir iecerēts izvietot monumentālus valsts karogus gan Rīgā, gan Latvijas novados.

Līdz šim monumentālie Latvijas karogu masti ir izbūvēti Ogrē, Smiltenē, Valkā un Limbažos, un to uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Liepājā un Valmierā.

Novados karoga mastu izbūve īsteno gan par ziedotāju, gan pašvaldību līdzekļiem. Rīgā projekts ir realizēts par privātiem ziedojumiem.

TOP komentāri

 • Berta
  +2 +2 0

  Berta

  Rakstu nelasījāt? Tur teikts - "Rīgā projekts ir realizēts par privātiem ziedojumiem.".
  Atļaušos apšaubīt, ka esat godīgs nodokļu maksātājs. Parasti tie visvairāk meklē, kā nemaksāšanu attaisnot
 • Edgars Auns
 • Martins Adamsons

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl