Oficiāla kandidāta VID vadītāja amatam šonedēļ tomēr nebūs

1 komentārs
Oficiāla kandidāta VID vadītāja amatam šonedēļ tomēr nebūs
LETA

Oficiāla kandidāta Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amatam šonedēļ – pretēji iepriekš cerētajam – tomēr nebūs.

Neizpratni, kā norit Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja izvēle, pirmdien pēcpusdienā sociālajos tīklos pauda Vienotības līderis.

Andris Piebalgs gribēja noskaidrot, kādēļ amatam ir tikai viens kandidāts un kā VID vadītāja iespējamais atalgojuma palielinājums saskan ar vienoto atalgojuma sistēmu valstī. Lai arī pēc koalīcijas sēdes Piebalga neziņa bija kliedēta, šonedēļ oficiāla kandidāta augstajam amatam vēl nebūšot.

Iepriekš izsludinātais konkurss uz VID vadītāja amatu beidzās bez rezultāta, tādēļ Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre amatam uzrunāja vairākus cilvēkus no ierēdņu vidus. Vienīgā, kas piekrita kandidēt, bija Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova.

Lai pārliecinātos, kā tā tik tiešām ir arī pēc publiski izskanējušām bažām saistībā ar Koļegovas amatpersonas deklarāciju, rīt ar viņu tiksies finanšu ministre. Dana Reizniece-Ozola neizslēdza iespēju, ka līdz brīdim, kad no atvaļinājuma atgriezīsies premjerministrs, VID vadītāja amatam varētu tikt uzrunāti vēl arī citi kandidāti.