NVO kritizē Labklājības ministrijas darbu un uztraucas par nozares degradāciju

2 komentāri

Neapmierinātība ir arī ar labklājības ministri. 15 sociālo pakalpojumu nozari pārstāvošas nevalstiskās organizācijas (NVO) vērsušās pie premjera, paužot kritiku par Ramonas Petravičas (KPV LV) darbu.

Augstākās ministrijas amatpersonas lēmumus pieņemot vienpersoniski, diskusijas organizē tikai formāli un gadiem samilzušās problēmas vai nu nerisina, vai cenšas novelt uz pašvaldību pleciem.

“Situācija ir tāda, ka pašvaldības attīsta savus pakalpojumus un valsts faktiski neiesaistās nekādā veidā, lai virzītu šo sociālo politiku. Par sociālo pakalpojumu grozu šobrīd diskutē ministrija 1,5 gadu noteikti un nav nekāda rezultāta. Ir ļoti daudz kaut kas iesākts un netiek virzīts – bērnu tiesību aizsardzības reforma, bāriņtiesu reforma, deinstitucionalizācija,” teic Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas vadītāja Ilze Paleja.

Labklājības ministre pārmetumus neatzīst. “Iespējams, tā reakcija ir tādēļ budžeta veidošanas procesa laikā. Iespējams, tā komunikācija nav bijusi tik strauja, jo, pieņemot budžetu, laika tiešām bija maz, lai apspriestos, bet ar visu to viņi tika aicināti un ar viņiem tika runāts. Bet šeit noteikti tas ir jāsadala pa blokiem un jāsēžas ar pašvaldību savienību, jo šobrīd Labklājības ministrija var būt kā tāds vidutājs.”