NVD: uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst

Pievienot komentāru
NVD: uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, iedzīvotāji tiek mudināti pirms vēršanās pēc medicīniskās palīdzības vispirms sazināties ar ģimenes ārstu vai ārstniecības iestādi telefoniski vai elektroniski, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Ginta Ozoliņa.

NVD atgādina, ka uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst, tostarp gadījumos, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums pie speciālista.

Sazināties ar ārstniecības personu var, zvanot vai sūtot e-pastu, kurā ir jānorāda nepieciešamais pakalpojums, pieejamais nosūtījumus papīra formātā vai e-veselības portālā un jāinformē par savām sūdzībām.

Ārstniecības iestāde, izvērtējot pacienta stāvokli, pieņems lēmumu, vai sniegt pakalpojumu klātienē, nodrošināt attālinātu konsultāciju vai pakalpojuma saņemšanu atlikt uz vēlāku laiku.

Ja pacientam tiek noteikta klātienes vizīte, tad precīzi jāierodas norādītajā laikā, lai izvairītos no saskarsmes ar citiem pacientiem, piemēram, uzgaidāmajās telpās.

Foto: NACIONĀLAIS VESELĪBAS DIENESTS

Informācija par veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem ārkārtas situācijas laikā pieejama vietnē “www.rindapiearsta.lv”. Tajā ar apzīmējumu “IR” norādīti ārstniecības pakalpojumu sniedzēji, kas nodrošina pakalpojumu saņemšanu ārkārtas situācijas laikā, savukārt ar apzīmējumu “NAV” – ārstniecības pakalpojumu sniedzēji, kas savu darbību uz ārkārtējās situācijas laiku ir pārtraukuši.

Kā vēstīts, pamatojoties uz veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) 25.marta rīkojumu, valstī līdz ārkārtējās situācijas beigām ir daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs un turpmāk nodrošināta neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, tai skaitā izmeklējumi un konsultācijas, tādējādi neierobežojot pacienta iespējas saņemt palīdzību, piemēram, pēkšņu sāpju gadījumā.

Tāpat netiek atceltas onkoloģiskās, dzīvību glābjošas, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas rezultātā var iestāties invaliditāte. Nepieciešamo palīdzību saņems arī grūtnieces, “zaļā koridora” pacienti, HIV/AIDS un tuberkulozes un citi pacienti. Ārstniecības iestādei izvērtējot, iespēju robežās konsultācijas tiks sniegtas attālināti.

Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus rīkoties atbildīgi, ievērojot veselības nozares speciālistu un Slimības un profilakses kontroles centra norādījumus.