NVA darbinieki sūdzas par atalgojuma nevienlīdzību

1 komentārs

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāļu darbinieki sūdzas par atalgojuma nevienlīdzību aģentūrā. Pēdējos trīs gados NVA trīs reizes mainīta atalgojumu politika. Tomēr aģentūras zemāk atalgotie darbinieki joprojām nav atguvuši krīzē zaudēto trešdaļu algas.

Viņiem maksā 85% no pieļaujamās algas, kamēr pārvaldē lielās algas atguvušās līdz 95 vai pat 100%. Par šādu nevienlīdzību darbinieki sūdzējušies arī valsts augstākajām amatpersonām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt pēdējā atalgojuma reformā desmitiem speciālistu, kuri gadu strādāja Eiropas Savienības līdzfinansētā programmā Jauniešu garantijas, alga tika pat samazināta par 15%, to pielīdzinot filiāļu darbinieku algām. Tie, kuru ikmēneša rocība tagad sarukusi par 70 eiro, ir neizpratnē. Vairāki speciālisti tāpēc aizgājuši. Iestādes vadītāja skaidro: jāievēro vadlīnijas.

Tomēr NVA vadītāja aizstāv pamatdarbā strādājošos, lai gan to skaits ir mazāks nekā projektos nodarbināto. Viņa pauž nožēlu, ka hroniski trūkstošā finansējuma dēļ nevar visiem maksāt lielākas algas. Tām esot tendence nedaudz pakāpties, bet jauniešu programmas gadījums bijis izņēmums.

Labklājības ministrija atbalstījusi šo algu izlīdzināšanu, bet parlamentārais sekretārs bija pārsteigts, ka projektā strādājošiem bijis tik krass samazinājums.

Ministrijas pārstāvis solīja situāciju noskaidrot. Algu politiku turpina vētīt arī tiesībsargs.

Skaties video!

TOP komentāri

  • LOLITA
    0 0 0

    LOLITA

    Projektos finansējums tie apgūts lielāks nekā pamatbudžetā un birokrātija arī ir lielāka......
    Skumji....tas nav taisnīgi....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl