NVA darbinieki sūdzas par atalgojuma nevienlīdzību

1 komentārs

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāļu darbinieki sūdzas par atalgojuma nevienlīdzību aģentūrā. Pēdējos trīs gados NVA trīs reizes mainīta atalgojumu politika. Tomēr aģentūras zemāk atalgotie darbinieki joprojām nav atguvuši krīzē zaudēto trešdaļu algas.

Viņiem maksā 85% no pieļaujamās algas, kamēr pārvaldē lielās algas atguvušās līdz 95 vai pat 100%. Par šādu nevienlīdzību darbinieki sūdzējušies arī valsts augstākajām amatpersonām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt pēdējā atalgojuma reformā desmitiem speciālistu, kuri gadu strādāja Eiropas Savienības līdzfinansētā programmā Jauniešu garantijas, alga tika pat samazināta par 15%, to pielīdzinot filiāļu darbinieku algām. Tie, kuru ikmēneša rocība tagad sarukusi par 70 eiro, ir neizpratnē. Vairāki speciālisti tāpēc aizgājuši. Iestādes vadītāja skaidro: jāievēro vadlīnijas.

Tomēr NVA vadītāja aizstāv pamatdarbā strādājošos, lai gan to skaits ir mazāks nekā projektos nodarbināto. Viņa pauž nožēlu, ka hroniski trūkstošā finansējuma dēļ nevar visiem maksāt lielākas algas. Tām esot tendence nedaudz pakāpties, bet jauniešu programmas gadījums bijis izņēmums.

Labklājības ministrija atbalstījusi šo algu izlīdzināšanu, bet parlamentārais sekretārs bija pārsteigts, ka projektā strādājošiem bijis tik krass samazinājums.

Ministrijas pārstāvis solīja situāciju noskaidrot. Algu politiku turpina vētīt arī tiesībsargs.

Skaties video!

TOP komentāri

  • LOLITA
    0 0 0

    LOLITA

    Projektos finansējums tie apgūts lielāks nekā pamatbudžetā un birokrātija arī ir lielāka......
    Skumji....tas nav taisnīgi....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki šodien 13:56

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 1

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl