Komentāri

Pēc četriem gadiem svinēsim Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi. Iecerēts svētkus atzīmēt ar  dažādiem pasākumiem visa gada garumā un viena no dāvanām svētkos būs jaunas latviešu kino filmas. Nupat sākusies filmu pieteikumu izvērtēšana, ko veic  īpaši izveidota žūrija.

Ekspertu komisijai, kas izlems, kuri projekti no uzmetuma uz papīra pārtaps skatāmā filmā, būs jāizvērtē 30 pieteikumi, no kuriem tālākai attīstīšanai tiks izvēlēti 12.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Konkursā pārstāvēts teju viss latviešu kino zieds – pieteikušies tādi pazīstami, kino vidē atzīti profesionāļi kā Juris Kursietis,  Andris Gauja,  Viesturs Kairišs, Dāvis Sīmanis un citi.

Žūrija uz pieteikumiem skatās optimistiski – īpaši tāpēc, ka pēdējo gadu latviešu kino kļuvis arvien labāks.

Žūrijas sastāvā ir arī “Emmy” balvas laureāte, Losandželosā dzīvojošā latviešu izcelsmes komponiste Lolita Ritmanis. Vērtējot filmas, viņa uz tām palūkosies arī no Holivudas viedokļa, lai novērtētu, kā tām veiksies arī uz pasaules kino ekrāniem.

Starp projektiem visplašāk pārstāvētas vēsturiskās filmas un literatūras ekranizācijas, bet vismazāk domāts par jauniešu auditoriju. Lai gan iecerēts radīt vismaz sešas filmas, tam pašlaik paredzēti tikai 2 miljoni eiro, bet nepieciešami vismaz 8 miljoni.

Komisija pieteikumus vērtēs līdz novembrim un izvēlētajiem 12 projektiem būs dots gads, lai izveidotu filmas reklāmas rullīšus. Vērtējot tos, tiks nolemts, kuras ieceres pārtaps sešās filmās.

Lasi vēl