Aizdomās turamā tiesnese Bērziņa atstādināta no amata

0 Komentāru
Aizdomās turamā tiesnese Bērziņa atstādināta no amata
Foto: LETA

Trešdien aizturētā Rīgas apgabaltiesas tiesnese Iveta Bērziņa patlaban ir atstādināta no amata.

Tiesa no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) saņēmusi paziņojumu, ka ģenerālprokurors ir sācis kriminālprocesu pret tiesnesi par iespējamiem izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Gadījumā, ja kriminālprocesā tiesnesis ieguvis procesuālo statusu un kļuvis par personu, kurai ir tiesības uz aizstāvību, viņš tiek atstādināts no amata pienākumu pildīšanas. Tas stājas spēkā no brīža, kad attiecīgā tiesa saņēmusi procesa virzītāja paziņojumu, līdz krimināltiesisko attiecību noregulējumam kriminālprocesā.

Trešdien apgabaltiesā tika veiktas procesuālas darbības un aizzīmogots Bērziņas kabinets, apliecināja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone. Viņai gan nebija informācijas, vai tiesnese ir aizturēta.

Tiesas preses pārstāve Inta Šaboha apstiprināja, ka procesuālas darbības veicis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Savukārt kratīšana notikusi vairākos Rīgas apgabaltiesas kabinetos, bet aizturēta ir tikai Bērziņa.

Bērziņa ir Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas tiesnese.

LTV, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju, pieļauj, ka kratīšana tiesneses kabinetā varētu būt saistīta ar viņas pieņemtajiem lēmumiem lietā par iespējamo reiderismu saistībā ar Vecrīgas viesnīcas Royal Square Hotel pārņemšanu. Tajā par aizdomās turamo atzīts afgāņu izcelsmes Latvijas pilsonis Gulams Mohameds Gulami.

Likumā par tiesu varu teikts, ka krimināllietu pret tiesnesi var ierosināt tikai ģenerālprokurors. Tiesnesi nevar apcietināt un saukt pie kriminālatbildības bez Saeimas piekrišanas. Lēmumu par tiesneša apcietināšanu, piespiedu atvešanu, aizturēšanu vai pakļaušanu kratīšanai pieņem tam īpaši pilnvarots Augstākās tiesas (AT) tiesnesis. Ja tiesnesis notverts smaga vai sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, lēmums par piespiedu atvešanu, aizturēšanu vai pakļaušanu kratīšanai nav nepieciešams, bet 24 stundu laikā par to ir jāinformē īpaši pilnvarotais AT tiesnesis un ģenerālprokurors.

0 Komentāru