Nozares pārstāvji skeptiski par nelielajiem atvieglojumiem veikaliem lielajos tirdzniecības centros

0 Komentāru

Tirdzniecības centri uzskata, ka ventilācijas sistēmas padara viņu ēkas epidemioloģiski drošākas nekā daudzas citas tirdzniecības vietas, tāpēc viņi gatavi pat tiesāties, lai panāktu visu ierobežojumu atcelšanu, vēstī TV3 Ziņas.

Valdība lēmusi, ka tirdzniecības centros varēs darboties veikali ar atsevišķu ārējo ieeju, bet veikalnieki par to skeptiski.

Ar terminu “atsevišķa ārēja ieeja” tiek saprasta iespēja apmeklētājiem veikalam piekļūt no ārējas atklātas teritorijas, piemēram, ielas vai pagalma. Ierobežojumi atcelti tirdzniecības centros, kuru kopējā platība ir virs 7000 kvadrātmetru.

Tirdzniecības centru pārstāvji uzsver, ka šajās ēkās tiek ventilēts gaiss, tāpēc epidemioloģiskā bīstamība nav augstāka kā citviet: ”Vienkārši tiek novērsta pilnīgi absurdā situācija, ka veikali, kas atrodas tirdzniecības centros nedrīkst strādāt, bet ārpus tirdzniecības centriem drīkst. Tā ir ačgārnības novēršana,” stāsta Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses vadītājs Mārtiņš Vanags.

Veselības ministram nosūtītajā vēstulē Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse norāda uz vairākiem zinātniskiem atzinumiem, kas apliecina ventilācijas ietekmi uz gaisa kvalitāti telpās, palīdzot ierobežot vīrusa izplatību.

Gaisa ventilācijas sistēmu jauda tirdzniecības centros esot tik augsta, ka visa telpu gaisa pilnīga apmaiņa aizņem tikai 20 minūtes laika. Tātad pat līdz trīs reizēm stundā viss gaiss tirdzniecības centrā nomainās, nodrošinot to, ka līdz ar katru pircēju plūsmu vairums potenciālo vīrusa daļiņu tiek izvadītas no ēkas.

Par netaisnīgo attieksmi, ļaujot mazajiem veikaliem strādāt, bet tirdzniecības centriem nē, Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse jau vērsusies Konkurences padomē, un gatavo pieteikumu Satversmes tiesā.

0 Komentāru