Novērš haosu ar mēri inficēto cūku pārvadāšanā

1 komentārs

Lai varētu atsākt transportēt Āfrikas cūku mēra inficētos dzīvniekus, valdība steigusi labot Bīstamo kravu aprites likumu.

Situācija, ko mednieki jau nosaukuši par “katastrofālu”, bija izveidojusies tāpēc, ka Pārtikas un veterinārais dienests atteicās savākt un nogādāt utilizēšanai inficēto mežacūku līķus. Dienests lēmumu pieņēma, jo iestādes vadītājam tika sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols par to, ka dzīvnieki pārvadāti bez speciālām atļaujām. Taču par nozari atbildīgā Zemkopības ministrija secinājusi, ka Satiksmes ministrija ir nepareizi interpretējusi likuma normas.

Lai to novērstu, valdība šodien pieņēmusi likuma izmaiņas. Līdz ar to novērsts haoss, kas radās ar inficēto dzīvnieku līķu transportēšanu. Tā LNT Ziņām sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Jānis Dūklavs
zemkopības ministrs, ZZS

Kad mēs konsultējāmies ar kaimiņvalstīm, visi par to brīnījās. Visi brīnījās. Neviena Eiropas valsts neko tādu nedara. Mēs būtu pionieri, ka jebkuru slimu dzīvnieku mēs vestu ar speciālām atļaujām un kārtotu visi šoferi… Padomājiet, ko tas maksā. Padomājiet, kā to reāli dzīvē var īstenot. Tas bija nepareizi. Tas ir palabots. Es pie tā vairs negribu atgriezties. Jautājums ir atrisināts. Lai turpina strādāt visi, kā tas pieklājās.

Lai likuma izmaiņas stātos spēkā, tās vēl ir jāapstiprina Saeimai.

1 komentārs