Novembrī vīrieši, audzējot ūsas, tiek aicināti pievērst uzmanību savai veselībai

Komentāri
Novembrī vīrieši, audzējot ūsas, tiek aicināti pievērst uzmanību savai veselībai
Publicitātes foto

Jau trešo gadu novembrī Latvijā sabiedrība tiks aicināta domāt par vīriešu veselību, tostarp prostatas veselības problēmām. Audzējot ūsas, stiprā dzimuma pārstāvji tiks aicināti pārbaudīt savu veselību pie speciālistiem.

Tuvojas rudens vīrišķīgākais mēnesis – novembris, kura ietvaros visā pasaulē akcentē vīriešu veselību – jo īpaši prostatas veselības problēmas, kā arī tās ārstēšanas iespējas.

Latvijas Urologu asociācija arī šogad aicina sabiedrību iesaistīties Ūsu mēneša kampaņas aktivitātēs, savukārt vīriešus doties pārbaudīt savu veselību pie speciālistiem.

Kopš 2013. gada Latvijas Urologu asociācija Ūsu mēnesī pastiprināti pievērš uzmanību vīriešu kritiskajam veselības stāvoklim, kas kļūst par nacionālu problēmu Latvijā.

Diemžēl vīrieši Latvijā joprojām mirst no ārstējamām slimībām. Pēdējie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) statistikas dati par 2014. gadu liecina, ka ar prostatas vēža simptomiem pērn tika diagnosticēti 1123 jauni pacienti, savukārt nāves gadījumu skaits ir pieaudzis par 12%, sasniedzot rekordlielu skaitli – 409.

Ūsu mēnesis ir iedrošinājums un atgādinājums mūsu stiprajam dzimumam, ka ķermenis ir tieši tik stiprs, cik labi jūtas tā īpašnieks, un ikvienam vajadzētu ņemt vērā šo aspektu.

Šā iemesla dēļ Latvijas Urologu asociācija arī šoruden aicina visus vīriešus, kuri ir vecāki par 40 gadiem, vismaz reizi gadā apmeklēt urologu pat tad, ja nav jūtamas izteiktas veselības pasliktināšanās pazīmes.

Risinot prostatas vēža problēmu Latvijā, novembrī turpināsies Latvijas Urologu asociācijas speciālistu bezmaksas reģionālās vizītes, kurās ikvienam interesentam būs iespēja konsultēties pie speciālistiem un noskaidrot savu veselības stāvokli. 13. novembrī urologi ar bezmaksas konsultācijām viesosies Limbažu slimnīcā, kā arī Neretā, Rīgas ielā 6, kur būs pieejama arī MFD mobilās diagnostikas vienība.

Lasi vēl