Komentāri
Novembrī būtiski mazinājies optimisms! Iedzīvotāji pesimistiski vērtē valsts ekonomisko stāvokli
FOTO: LETA

Jaunākais “Baltic International Bank” Latvijas barometra pētījums liecina, ka iedzīvotāju optimisms, kas iepriekšējā mēnesī palielinājās, novembrī ir krities.

Iedzīvotāji bijuši ievērojami kritiskāki lielākajā daļā indikatoru, tomēr, neskatoties uz kopējā optimisma mazināšanos, ģimeņu materiālā stāvokļa vērtējums rāda pozitīvas pārmaiņas.

Pētījuma mainīgās daļas ietvaros oktobrī tika noskaidrota arī iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi, situācijas, kas rada laimes sajūtu, un izjūtas saistībā ar izvirzītajiem dzīves mērķiem.

“Baltic International Bank” Latvijas barometra rezultāti liecina, ka šomēnes lielākā daļa vērtējumu kritušies vairākās pozīcijās. Iedzīvotāji pesimistiskāk raugās gan uz pašreizējo Latvijas ekonomikas stāvokli (-9 punkti), gan ekonomiskās situācijas izmaiņām pēc gada (-6 punkti). Taču vislielākā kritika tikusi Latvijas kopējās situācijas attīstības vērtējumam, kas noslīdējis par 18 indeksa punktiem.

No iedzīvotāju skepses nav izbēdzis arī ierasti svārstīgais valdības darba vērtējums. Oktobrī tas bija kļuvis pozitīvāks un pakāpies par pieciem punktiem, tomēr šomēnes, iedzīvotāju optimismam mazinoties, noslīdējis par septiņiem indeksa punktiem no -35 līdz -42.

Kā liecina pētījums, izņēmums ir iedzīvotāju materiālā stāvokļa novērtējums, kas, salīdzinot ar oktobri, atklāj pozitīvākas pārmaiņas. Par diviem indeksa punktiem pakāpies ģimenes pašreizējā materiālā stāvokļa vērtējums (no -12 līdz -10). Tāpat par vienu punktu uzlabojies arī ģimenes materiālā stāvokļa nākotnes prognozes (no +3 līdz +4).

Lasi vēl