Novadu reformas dēļ suitiem dalība pašvaldību vēlēšanās kļuvusi bezjēdzīga

0 Komentāru
Novadu reformas dēļ suitiem dalība pašvaldību vēlēšanās kļuvusi bezjēdzīga
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Novadu reformas dēļ suitiem dalība pašvaldību vēlēšanās ir kļuvusi bezjēdzīga, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda vietējās organizācijas “Suitu parlaments” priekšsēdētājs Grigorijs Rozentāls.

Pēc Rozentāla vārdiem, parlamenta un pašvaldību vēlēšanām ir svarīga nozīme demokrātiskā valsts pārvaldē, tāpēc dalība vēlēšanās ir svarīgs katra Latvijas valsts pilsoņa goda pienākums, taču administratīvi teritoriālās reformas gaitā pieņemtie politiskie lēmumi šogad esot atņēmuši “suitiem iespēju no sava vidus ievēlēt cilvēkus, kuri turpmāk lems par vietējās pārvaldes jautājumiem un pašvaldības līmenī iestāsies par vietējās kopienas interesēm”.

“Saskaņā ar Saeimas politiķu lemto pašiem savas pašvaldības vietā mums ir jāpiedalās to pašvaldību vēlēšanās, kurām pēc reformētāju ieceres ir pievienotas vēsturiskās suitu apdzīvotās teritorijas. Taču suitu īpatsvars šajās pašvaldībās ir tik niecīgs, it īpaši Kuldīgas novadā, ka suitu dalība vēlēšanās ir zaudējusi jebkādu jēgu.

Ja suitiem pat izdotos iegūt maksimāli iespējamo viena deputāta vietu, tiem nebūtu praktiski nekādu iespēju ietekmēt pašvaldības lēmumus un domē sevi aizstāvēt,” sūkstījās Rozentāls.

Tiem suitiem, kuri piedalīsies vēlēšanās, Rozentāls aicināja atcerēties partiju balsojumu par Administratīvi teritoriālo reformu, kur suitu novada izveidi neatbalstīja valdošā koalīcija.

Rozentāls turpina uzstāt, ka suitiem esot nepieciešams savs novads, jo 2009.gadā UNESCO atzinusi suitu kultūrtelpu par steidzami glābjamu pasaules nozīmes nemateriālās kultūras mantojuma vērtību. “Diemžēl šim lēmumam sekojošo desmit gadu laikā suitu kultūrtelpa ir pazaudējusi divas skolas un, iespējams, tūlīt pazaudēs vidusskolu.

Iedzīvotāju skaits suitu apdzīvotajā teritorijā ir samazinājies par gandrīz 17%,” klāstīja Rozentāls.

“Savas pašvaldības atņemšana suitu kopienai kļuvusi par pēdējo pilienu”, lai “Suitu parlaments” nosūtītu vēstuli UNESCO, kurā organizācija aicināta izvērtēt līdzšinējo suitu kultūrtelpas glābšanas gaitu Latvijā un ieteikt pasākumus, kas šo procesu padarītu jēgpilnu, pauda Rozentāls.

0 Komentāru