Novadu reforma: plāno veidot 29 sadarbības teritorijas

Pievienot komentāru

Valdība apņēmusies līdz septembrim sagatavot izmaiņas vairākos likumos, lai izveidotu pašvaldību sadarbības teritorijas.

Ministri šodien pieņēma zināšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto ziņojumu, kas paredz veidot 29 sadarbības teritorijas. Tās lielā mērā atbilst bijušajiem rajoniem. Ministrija sagaida, ka gaidāmā reforma veicinās novadu brīvprātīgu apvienošanos.

Kā skaidro reģionālās attīstības ministrs, izmaiņas nepieciešamas, jo 57 administratīvajās teritorijās iedzīvotāju skaits neatbilst likumā noteiktajam minimumam. Turklāt novados vairāk nekā četras reizes atšķiras administratīvās izmaksas uz vienu iedzīvotāju.

Kaspars Gerhards

Kaspars Gerhards
reģionālās attīstības ministrs, VL-TB/LNNK

Mūsu tomēr tas galvenais uzdevums ir nodrošināt, lai iedzīvotāji par adekvātu samaksu varētu saņemt vienādi labus pakalpojumus visā Latvijas teritorijā.

Ņemot vērā, ka principā par bezjēdzīgu Gerharda piedāvājumu uzskata premjera partija Zaļo un zemnieku savienība, kā arī pret sadarbības teritoriju veidošanu asi iestājas daļa pašvaldību, sagaidāms, ka panākt atbalstu reformai, par kuru galavārds būs jāsaka Saeimai, nebūs vienkārši.