Notikumi Vācijā mainījuši arī Latvijas politiķu retoriku bēgļu sadales jautājumā

2 komentāri
Notikumi Vācijā mainījuši arī Latvijas politiķu retoriku bēgļu sadales jautājumā
FOTO: F64

Latvija patvēruma meklētājus vēl tikai gatavojas uzņemt. Taču pēdējo dienu notikumi Vācijā likuši mainīties arī Latvijas politiķu retorikai par bēgļu sadali.

To, ka Eiropas Savienībai (ES) ir jāpārskata migrācijas politika, šodien atzinusi Ministru prezidente Laimdota Straujuma, un tam piekrīt arī par bēgļu uzņemšanu tieši atbildīgais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Par to, vai patvēruma meklētāji, kurus plānojam uzņemt, neietekmēs sabiedrisko kārtību, šodien skaidroja arī Saeimas deputāti – Aizsardzības un iekšlietu komisija par to slēgtā sēdē iztaujāja drošības iestāžu pārstāvjus.

Laimdota Straujuma uzreiz pēc teroraktiem Parīzē mēģināja kliedēt sabiedrības bažas, ka līdz ar bēgļiem pie mums varētu nokļūt arī teroristi.

Masveida seksuāli uzbrukumi sievietēm Ķelnē likuši valdības vadītājai nedaudz mainīt retoriku – bloka migrācijas politika ir jāpārskata, fokusējoties uz stingrāku robežkontroli, efektīvāku ekonomisko bēgļu atgriešanu un sadarbību ar trešajām valstīm. Tam piekrīt arī iekšlietu ministrs.

Latvijas sakaru virsnieki jau bijuši iepazīšanās vizītē Grieķijā. Mēneša vidū sāksies konkrētu patvēruma meklētāju lietu izskatīšana, un galvenais atlases kritērijs ir ģimenes ar bērniem.

Notikumi Ķelnē bažas raisījuši arī Saeimā. Aizsardzības un iekšlietu komisija, lai pārliecinātos par drošības iestāžu gatavību bēgļu uzņemšanai, šodien iztaujāja Drošības policijas (DP) un Satversmes aizsardzības biroja pārstāvjus (SAB).

Noprotams, ka pēc Mucenieku pamešanas bēgļa vai alternatīvā statusa saņēmēji kādu laiku atradīsies atbildīgo drošības iestāžu redzeslokā, bet konkrētam reģionam viņus piesaistīs, piemēram, ar ārsta vai sociālā darbinieka pakalpojumiem. Tomēr vēl aizvien kā galvenais patvēruma meklētāju sadales princips ir brīvprātība, un Latvija nav bēgļu sapņu zeme.

Saskaņā ar plānu pirmie desmit patvēruma meklētāji no bēgļu nometnēm Grieķijā, Latvijā varētu ierasties janvāra beigās, februāra sākumā.

Tāpat mēneša vidū mūsu sakaru virsnieki pirmo reizi dosies uz nometnēm Itālijā.

Kopumā Latvija divu gadu laikā apņēmusies uzņemt 531 cilvēku no bēgļu nometnēm Itālijā un Grieķijā.

Pagaidām gan kopumā Eiropā ar bēgļu pārvietošanas plānu nesokas raiti – no 160 000 bēgļu gada beigās pārvietoti bija tikai nepilni 300.

TOP komentāri

  • Haralds Elceris
    +1 +1 0

    Haralds Elceris

    vēl vairāk mainīs, kad pašu mātes, māsas, sievas, meitas un mazmeitas reipfudžisƗi izdrāzīs anāli, okulāri un nazāli, ne agrāk. tie "poliƗiķi" savā domāšanā nespēj pacelties pāri konkrētajam.
  • Nu re

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl