Notiek arī tā! Lauku skoliņa paglābusies no slēgšanas un kļuvusi par pieprasītu pamatskolu!

10 komentāri
Notiek arī tā! Lauku skoliņa paglābusies no slēgšanas un kļuvusi par pieprasītu pamatskolu!

Ar smaržojošiem ziediem rokās, sapucējušies un smaidīgi, šodien skolēni atgriezās skolas solos. Kāds priecīgāks, kāds bēdīgāks par to, ka vasaras brīvlaiks galā un klāt 1.septembris. TV3 ziņas šodien viesojās Saldus novada Zvārdes pagasta Striķu pamatskolā. Skolā, uz kuru viennozīmīgi var attiecināt teicienu – pastāvēs, kas pārvērtīsies. Uzņēmīgās un profesionālās vadības dēļ skola ne tikai paglābusies no slēgšanas. Patlaban Striķu pamatskola ir vienīgā pašvaldības finansētā skola Latvijā, kas pārgājusi uz mācībām pēc Marijas Montesori pedagoģijas metodēm.

Ar smaidu uz skolu

Uz Striķu pamatskolu, kas atrodas dažu kilometru attālumā no Saldus, daļa skolēnu ieradās ar autobusu. Satiksme uz piebraucamā ceļa ap pusdeviņiem rītā gluži kā lielpilsētā. Vecāki ar atvasēm ierodas uz 1.septembri. Arī Gatis, kurš atvedis uz skolu savu meitiņu Loretu. Viņa nevar sagaidīt, kad varēs mācīties rēķināt.

Gatis:

Mēs šeit esam trešo gadu jau, no sākuma pirmsskolā gājām un tagad pirmajā klasītē. Šī ir skaista skola, skaista apkārtne, te ir tāda ļoti pozitīva atmosfēra.

Striķu pamatskolai ir sena vēsture, šis ir jau 141. rudens, kad bērni šajās telpās uzsāk skolas gaitas. Sapulcējušies uz svinīgo zinību dienas daļu, skolēni, vecāki un skolotāji ar aplausiem sagaidīja pirmklasniekus, ko pie rokas veda devītie. Katrs no viņiem ir īpašs un skolā ļoti gaidīts. Kad nodziedātas dziesmas un skolotājām pasniegti ziedi, klasītes devās uz fotografēties skolas pagalmā.

Marks Olivers, 5.klases skolnieks:
Vasara beigusies, tagad jāsāk mācīties, gribās? jā, gribās mazliet! Gribās satikt draugus. Vasarā daudz peldējos, uz treniņiem gāju. Un kas Tev no skolas pietrūkst? Draugi, sports un mazliet mācības.

9.klasei šis ir pēdējais gads šajā skolā, bet tā vienmēr būšot mīļa.

Jānis, 9.klases skolnieks:

Te apkārt ir tik daudz daba, ļoti svaigs gaiss, te var vienmēr izskrieties kaut kur apkārt, tas ir vismīļākais, kas šajā skolā ir.

Ieguvumi no Montesori metodikas

Pēdējos trīs gadus skolotāji ar bērniem strādā pēc Montesori pedagoģijas metodēm. Skolotājas teic – galvenais, ko bērni iegūst – ir laiks, jo mācību process netiek steidzināts, te ik pēc 40 minūtēm neatskan zvans. Mācības pakārtotas bērna interesēm un nekas ar varu netiek iekalts. Stāsta Daiga Neimane, 2.klases audzinātāja.

Tas lielais pluss ir nesalīdzināšana. Jo mēs gribam cilvēkus, kas paši domā, kas sevi nesalīdzina, jo salīdzināšana mūs ļoti bieži iedzen zemē un to nevajag. Man liekas, ka šeit tas svarīgākais ir interese. Arī pieaugušajiem, ja mums ir interese, mēs varam atrast laiku, mēs varam atrast līdzekļus, un, ja mēs to ļaujam bērniem, tad ko vēl vairāk?

Ja vēl pirms gadiem skola baidījās par tās likvidāciju, tad šobrīd sācies pretējs process. Skolotāju uzņēmības dēļ skola ir ceļā uz reorganizāciju – stipru pirmsskolu un sākumskolu. Šī ir pirmā Montesori skola Latvijā, ko finansē pašvaldība. Skolā mācās 96 bērni, lielā pieprasījuma dēl šogad pat atvērta vēl viena pirmsskolas grupiņa. Par to, kāpēc skola pārgāja uz Montesori mācību metodiku, stāsta skolas direktore Daina Zandberga.

Mēs gribējām savādāk! Mēs sapratām, ka esošais mācību saturs ir tik ļoti sadrumstalots, ka bērns nevar salikt kopā to, ko mācījies angļu valodā un vēsturē. Un tas mūs tracināja, dzina izmisumā! Mēs nesapratām, ko mēs darām nepareizi. Kāpēc tās zināšanas nav pamatīgas? Kāpēc ir tik grūti tikt ar to saturu galā?

Mācību gadu iesākot, skolēni ar vecākiem un skolotājiem devās uz kādu īpašu vietu – Zvārdes brīvdabas baznīcu. Ar dziesmām un aizlūgšanu visi vienojās svētbrīdī.

Save

Foto!

Video

Save
10 komentāri