Noteiks īpašu statusu Otrā pasaules kara veterāniem

1 komentārs

Saeimas komisija dod zaļo gaismu oficiāla statusa piešķiršanai Otrā pasaules kara dalībniekiem.

Statuss pienāksies karavīriem, kuri Otrā pasaules kara laikā cīnījušies gan Vācijas bruņoto spēku, gan Sarkanās armijas rindās. Statusu ieguvušajiem plānots izsniegt apliecību un krūšu nozīmīti. Paredzēts, ka pašvaldībām būs tiesības – bet ne pienākums – statusu ieguvušās personas atbalstīt materiāli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Deputāti uzskata, ka šāds likums veicinās vēsturisko izlīgumu starp cilvēkiem, kuri Otrajā Pasaules karā savulaik cīnījās pretējās pusēs. Uz statusu varēs pretendēt cilvēki, kuri līdz mūsu valsts okupācijai bija Latvijas pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji. Pret to Saeimas atbildīgās komisijas sēdē iebilda ”Saskaņas” parlamentārietis Boriss Cilevičs.

Likumprojekts Saeimai vēl jāizskata divos lasījumos, un spēkā tas varētu stāties nākamā gada 1. februārī. Aplēses liecina, ka uz statusu varēs pretendēt aptuveni 3000 personas.

 

TOP komentāri

  • Inese Krutaine
    +1 +1 0

    Inese Krutaine

    Atkal būs kašķis.Tā vienus iesauca,tā otrus iesauca,tā vienā pusē bija brīvprātīgie,tā otrā.Cik tad te to nepilsoņu no tiem karotājiem palikuši un kas kuram bija par iemeslu neatgriesties -kas to vairs izšķiros,skaidrs tikai viens,ka laiks pagājis un visi agrāk vai vēlāk pa skuju taku aizies gan viņi,gan mēs.Ja kāds īpaši noziedzies,tam sen vajadzēja par to atbildēt,ja ne,visi karoja,ko atkal taisīt lielo politiku.Kādam ļoti patīk tie piketi Rīgā???Es neredzu tam jēgu,veci vecīši tie veterāni,ko tur gar viņiem plēsties vairs,vecu cilvēku domāšana,to neizmainīs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl