Komentāri
“Nost ar sarkano fašismu!” pretpadomju plakāti un barikāžu relikvijas – sajūti leģendārā laikmeta elpu
Foto: Jānis Zvērs

1991. gada barikāžu muzejs atrodas Vecrīgas sirdī – Krāmu ielā. Tur 1991. gada janvāra notikumu laikā namā barikāžu dalībniekus cienāja ar karstu tēju. Šajā ēkā varēja sasildīties un atpūsties.

Kopš 1997. gada namā atrodas 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība. No savāktajiem vēsturiskajiem materiāliem 2001. gadā izveidots muzejs. Īpaši populārs muzejs ir tieši janvāra laikā, kad to apmeklē daudzi skolēni.

Muzeja ekspozīcija atspoguļo 1991. gada janvāra notikumus. Apmeklētājiem tiek piedāvāts aplūkot barikāžu izvietošanas maketu, barikādēs izmantotos priekšmetus – termosus, rācijas, plakātus, videokameras, gāzmaskas un citus eksponātus, kā arī īpaši atlasītas fotogrāfijas.

Ekspozīcijā ietverts omoniešu ekipējums un kritušo piemiņas lietas. Noslēgumā iespējams iepazīties ar dažādiem video un audio ierakstiem.

Šodien, 13. janvārī, Rīgā notiek arī barikāžu laika atceres pasākumi – plkst. 16.00  notiks vitrāžas ”Ar degsmi par brīvu Latviju” atklāšanas pasākums Rīgas Domā; plkst. 18.00 Zaķusalā iedegs atceres ugunskuru.

Skaties “TV3 Ziņās” plkst. 19.00 sižetu par muzeja vadītāju, kuru barikāžu laikā omonieši sašāva.

Lasi vēl