Komentāri
“Nost ar sarkano fašismu!” pretpadomju plakāti un barikāžu relikvijas – sajūti leģendārā laikmeta elpu
Foto: Jānis Zvērs

1991. gada barikāžu muzejs atrodas Vecrīgas sirdī – Krāmu ielā. Tur 1991. gada janvāra notikumu laikā namā barikāžu dalībniekus cienāja ar karstu tēju. Šajā ēkā varēja sasildīties un atpūsties.

Kopš 1997. gada namā atrodas 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība. No savāktajiem vēsturiskajiem materiāliem 2001. gadā izveidots muzejs. Īpaši populārs muzejs ir tieši janvāra laikā, kad to apmeklē daudzi skolēni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Muzeja ekspozīcija atspoguļo 1991. gada janvāra notikumus. Apmeklētājiem tiek piedāvāts aplūkot barikāžu izvietošanas maketu, barikādēs izmantotos priekšmetus – termosus, rācijas, plakātus, videokameras, gāzmaskas un citus eksponātus, kā arī īpaši atlasītas fotogrāfijas.

Ekspozīcijā ietverts omoniešu ekipējums un kritušo piemiņas lietas. Noslēgumā iespējams iepazīties ar dažādiem video un audio ierakstiem.

Šodien, 13. janvārī, Rīgā notiek arī barikāžu laika atceres pasākumi – plkst. 16.00  notiks vitrāžas ”Ar degsmi par brīvu Latviju” atklāšanas pasākums Rīgas Domā; plkst. 18.00 Zaķusalā iedegs atceres ugunskuru.

Skaties “TV3 Ziņās” plkst. 19.00 sižetu par muzeja vadītāju, kuru barikāžu laikā omonieši sašāva.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl