Komentāri

Rīgas apgabaltiesā šodien turpināja skatīt studentes Elīnas Pupiņas slepkavības krimināllietu, kurā apsūdzēts viņas draugs Jānis Gaigals. Pērn rudenī viņam tika piespriesti 10 gadi cietumā, tomēr nogalinātās meitenes ģimene spriedumu pārsūdzēja, uzskatot, ka Gaigalam pienākas daudz bargāks sods. Tam gan kategoriski nepiekrīt Gaigala advokāte.

Jāni Gaigalu uz tiesas sēdi atveda saslēgtu rokudzelžos. Uz brīvām kājām viņš nav kopš pērnā gada 27. oktobra, kad Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa piesprieda viņam 10 gadus un vienu mēnesi cietumsodu. Tomēr gan Gaigala advokāte, gan noslepkavotās Elīnas Pupiņas tuvinieki šo spriedumu pārsūdzēja, un nu lieta tiek skatīta vēlreiz Rīgas apgabaltiesā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodienas sēdē tika pabeigta tiesas izmeklēšana, lai nākamajās divās sēdēs, kas nozīmētas vasarā, ķertos klāt debatēm. Ja šis process virzīsies raiti, tad pēdējais vārds apsūdzētajam varētu tikt dots augusta vidū, pēc kā tiesa pieņems galīgo lēmumu.

Nogalinātās Elīna Pupiņas tuvinieki ir pārliecināti, ka Gaigalam jāsaņem daudz bargāks sods. Meitenes vecāki jau paziņojuši, ka meita nevis nejauši nosista, bet izvarota un pēc tam nogalināta, turklāt notikušais ticis filmēts.

Pirmdien preses konferencē viņi rādīja pašu savāktos lietiskos pierādījumus, kas lietā nav ņemti vērā un paziņoja, ka Latvijas tiesībsargājošajai sistēmai neuzticas un apsver iespēju vērsties pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Jāņa Gaigala advokātei nogalinātās meitenes ģimenes rīcība gan šķiet nesaprotama.

Ar lūgumu lietu izmeklēt rūpīgi un no jauna Elīnas Pupiņas dažādās instancēs vērsušies 37 reizes, bet visur saņemts noraidījums. Jāpiebilst, ka lietas prokurore Inta Pumpure šodien no komentāriem atturējās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl