Noslepkavotā Mārtiņa Bunkus brālis: Valsts policijas priekšnieks maldina sabiedrību

3 komentāri

Noslepkavotā advokāta Bunkus ģimene atkārtoti pārmet policijai nespēju atšķetināt noziegumu. Pirms gada Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis publiski apgalvoja, ka lietā ir būtisks progress, taču joprojām nav ne aizdomās turēto, ne aizturēto.

Policija ģimenes pārmetumus nekomentē un norāda, ka izmeklēšana nevar notikt publiski.

Tieši pirms gada Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis telekanālā LNT paziņoja, ka, izmeklējot vienu no pēdējo gadu skaļākajiem noziegumiem, zvērinātā advokāta Mārtiņa Bunkus pasūtījuma slepkavību, ir panākts progress. “Es droši varu apgalvot, ka šajā lietā katru dienu, katru stundu, katru minūti notiek darbības. Izmeklēšana rit savu ceļu, un es zinu, ka iznākums tuvojas, lietā ir pietiekami faktu un apstākļu, kas liecina, kas un kāpēc izdarīja šo noziegumu.”

Savukārt šogad maijā Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins teica, ka lietas izmeklēšana ir noslēguma stadijā un policijai esot vīzija, kas bija slepkavības izpildītāji, kā arī solīja drīzus procesuālus lēmumus pret konkrētām personām.

Tomēr nogalinātā brālis Kristaps Bunkus uzskata, ka pusotru gadu pēc slepkavības izmeklētāji nav pavirzījušies tuvāk patiesībai. To apstiprinot nesen saņemtā vēstule no Valsts policijas.

“Mūsu rīcībā nav informācijas, ka būtu jebkāds progress sasniegts, proti, arī pēdējā oficiālajā informācijā, ko esam saņēmuši no policijas, aizdomās turēto un aizturēto personu nav,” Mārtiņa Bunkus brālis pārmet policijas priekšniekam Ķuzim, ka pirms gada, runājot par progresu izmeklēšanā, viņš maldinājis sabiedrību. “Nākot klajā ar šādiem paziņojumiem, pilnīgi noteikti sabiedrība tiek maldināta par reālo situāciju šajā kriminālprocesā un izmeklēšanas progresā!”

Valsts policija lietas notiekošo atsakās komentēt. Rakstveida atbildē uzsvērts, ka visa informācija, kas publiski varēja tikt pausta saistībā ar izmeklēšanu, jau ir sniegta. Tāpat uzsvērts, ka policijas izmeklēšana nevar notikt publiski, un tiek solīts, ka, tiklīdz būs publiski sniedzamas ziņas, policija par to informēs.

Bunkus ģimene, kura pērn par palīdzību slepkavu notveršanā solīja pusmiljonu eiro lielu kompensāciju, uzskata, ka brāļa slepkavība varētu būt saistīta ar “AB.LV Bank” likvidāciju.

Jāatgādina, ka Mārtiņš Bunkus bija viens no kandidātiem uz šīs bankas likvidatora amatu. Īsi pirms slepkavības viņš arī bija pastiprinājis personīgo aizsardzību, kā arī interesējās par ieroča nēsāšanas tiesībām.
3 komentāri