Komentāri

Šodien Rīgā vienkopus pulcējās Latvijas lielākie lasītāji. Noslēdzies gadu garš grāmatu lasīšanas maratons un nu paši lasītāji izvērtējuši, kuras grāmatas un autori patikuši vislabāk. Laureātu vidū ir gan iecienīti rakstnieki, gan debitanti.

Pasākuma rīkotājus priecē, ka ar karu gadu Lielajos lasīšanas svētkos piedalās arvien vairāk grāmatmīļu.

Šīs dienas Lielie lasīšanas svētki Gaismas pilī, kur pulcējās vairāki simti lasīt kāro bērnu un viņu vecāku, liecina, ka grāmatas savu popularitāti joprojām nav zaudējušas. Tīna gada laikā paguvusi izlasīt 20 grāmatas.

Bērnu, jauniešu un arī vecāku žūrijai bija iespēja iepazīties ar krietnu skaitu grāmatu, gan ārzemju, gan pašmāju rakstnieku darbiem. Katrai vecuma grupai – sava literatūra. Jaunās rakstnieces Sabīnes Košeļevas debijas grāmata Rīga – Maskava: 21. gadsimta mīlas stāsts ļoti patikusi jauniešiem.

Auditorijai, ko pie lasīšanas visgrūtāk piedabūt.

Savukārt, populārākā grāmata vecāku vidū ir Māra Bērziņa Svina garša. Svētku rīkotāji atzīst, ka šogad priekšgalā izvirzījusies reālistiska literatūra.

Tā kā visvairāk bērnus motivē lasīt vecāki, šogad īpaši tika izcelts tēvu nopelns.

Šogad žūrijā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 19 tūkstoši lasītāju. Lielie lasīšanas svētki notika jau 14.gadu pēc kārtas.

Skaties video!

Lasi vēl