Komentāri

Saeima 22. decembrī nodeva izskatīšanai Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijai lēmuma projektu par pasaulslavenā dejotāja Mihaila Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Šis jaunums guvis plašu rezonansi sabiedrībā pēc tam, kad publicēta emocionālā Barišņikova vēstule par uzņemšanu pilsonībā.

Vēstulē Barišņikovs raksta, ka “ar lielu pazemību apsver šo godpilno ielūgumu”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mana personīgā vēsture un attiecības ar Latviju ir labi zināmas. Kaut gan es atstāju Latviju pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem, es pavadīju savus pirmos sešpadsmit gadus tur, un tie veidojošie gadi ir bijuši pamats visām turpmākajām lietām manā dzīvē. Es tur ne tikai ieguvu savu svarīgo agro izglītību, bet arī ievirzi uz mākslu, kas ļāva man atskārst manu nākotni kā māksliniekam. Es arvien esmu pateicīgs par šo ievirzi, un mana pateicība par to būs mūžīga.

Mana bērnība Rīgā nebija visnotaļ viegla, jo biju krievu vecāku dēls. Īstenībā mans tēvs bija sūtīts uz Latviju, lai valsti okupētu. Par spīti šim nepatīkamajam apstāklim, manī attīstījās stipra saite ar Latvijas tautu. Varbūt manas ģimenes pretrunīgā vieta tur ir tā, kas veicinājusi manu no sirds izjustu atbalstu latviešu patstāvībai un valsts suverenitātei,” vēstulē norāda mākslinieks.

“Esmu dzimis Rīgā. Šeit joprojām dzīvo daži mani klasesbiedri, ar kuriem uzturam kontaktus un tiekamies. Šeit apbedīta mana māte,” – tā ekskluzīvā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” augustā sacīja Barišņikovs.

Video: “900 sekunžu” Lielā intervija ar Mihailu Barišņikovu

Foto

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl